10:09
  • وضعیت بازار
  • باز
  • شاخص کل
  • ۸۲،۴۲۶.۲
   ۳۵۱.۲
  • ارزش بازار
  • ۳،۲۵۰،۷۱۷ میلیارد ریال
  • آخرین معامله
  • ۱۳۹۶/۰۵/۳۱    ۱۰:۰۸

در بخش تحلیل و مشاوره سهامیاب، برترین تحلیل‌ها، مشاوره‌ها و سیگنال‌های خرید توسط برترین شرکت‌‌های مشاور سرمایه گذاری به شما ارايه می‌گردد.

ابن سینا مدبر اماکو

شرکت مشاور سرمایه گذاری ابن سینا مدبر در تاریخ 1391/05/07 با ایده حضوری متفاوت در حوزه مشاور سرمایه گذاری، توسط اساتید مالی دانشگاه علامه طباطبایی و مدیران بازار سرمایه در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیده است. شرکت در تاریخ 1391/11/21 موفق به دریافت مجوز مشاوره تأمین مالی و مشاوره سرمایه گذاری از سازمان بورس و اوراق بهادار شده، به شماره ثبت 11094 در این سازمان به ثبت رسیده ، سرمایه شرکت 20 میلیارد ریال می باشد و تمامی اعضای هیئت مدیره، کارشناسان و تحلیلگران شرکت توسط سازمان بورس تأیید صلاحیت حرفه ای شده اند. شرکت مشاور سرمایه گذاری ابن سینا مدبر (اِماکو) برای دومین سال متوالی سالهای 94 و 95 به عنوان برترین شرکت مشاور سرمایه گذاری کشور از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار انتخاب شد و لوح تقدیر از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت کرده است.
ابن سینا مدبر اماکو
آزاد ۱۳۹۴/۱۱/۱۲ ۱۵:۴۳
ابن سینا مدبر اماکو (@emacoadviser)
تحلیل بنیادی

عاملی مهمتر از رفع تحریمها عامل رشد بازار در پسابرجام : موج جدید افزایش سرمایه ها -12 بهمن

اگرچه در پسابرجام امید همگان به سرمایه گذاری خارجی دوخته شده است اما کلید رشد بازار در داخل کشور قرار دارد. سرمایه گذرای خارجی تضمین کننده رشد بازار در میان مدت و بلند مدت می باشد و در کوتاه مدت تنها مقداری p/e بازار را افزایش خواهد داد و بر سودآوری شرکتها تاثیری نخواهد داشت. رفع رکود داخلی میتواند باعث رشد سود شرکتها و افزایش اقبال به آنها شود. در واقع پسابرجام بستر رشد است و نه دلیل آن! برای رشد مداوم باید سودآوری شرکتها افزایش یابد که این مهم نیاز به نقدینگی در داخل شرکتها و وجود تقاضا در محیط بیرونی آنهاست. اما هنوز تا افزایش تولید و بهبود تقاضا فاصله داریم، لذا بعد از برجام عامل تعیین کننده رشد بازار ( خصوصا در میان مدت و تا اواسط سال 95) افزایش سرمایه شرکتها و اقدامات آنها برای تجدید ساختار ترازنامه می باشد که باعث تغییرات قیمتی قابل توجهی بر سهام این شرکتها خواهد شد. اما نکاتی که ...