17:08
  • وضعیت بازار
  • بسته
  • شاخص کل
  • ۸۸،۲۶۱.۲
   ۵۸.۹۲
  • ارزش بازار
  • ۳،۵۲۱،۵۶۴ میلیارد ریال
  • آخرین معامله
  • ۱۳۹۶/۰۸/۲۹    ۱۲:۳۴

دعوت از دوستان

دعوت از دوستان

usr338

علیرضا علیرضا عضو از ۱۳۹۲/۰۷/۰۳

  علیرضا علیرضا(@usr338)
  #آکنتور در هر حال کسی کاری نمیتونه بکنه ، سهم بسته هست ، اوضاع خرابه و یک سری واقعیتها رو شده، غیر صبر کاری نمیشه کرد. مسلم شده که آقای مدیر عامل دنبال جمع کردن نقدینگی بود، زیر آبی میره ، دروغ میگه و ... فقط میشه امیدوار بود که تا 2 ماه دیگه چیزی برای تحویل دادن داشته باشه و وضعیت سهم مشخص بشه در غیر اینصورت دارایی هممون به قنا رفته ، اونوقته که هر مدل اعتراضی دارید دست خودتونه ...
  علیرضا علیرضا(@usr338)
  شاید برایتان سوال شده باشد که ادامه راه سهم چه خواهد بود؟! موضوع فقط بستگی به این دارد که ایا واقعا شرکت دستگاهها را وارد و مونتاژ خواهد کرد؟ تعداد این دستگاهها که تولید و مونتاژ آن شاید از گذرگاه شرکت بگذرد چقدر خواهد بود؟! اگر واقعا این کار عملی است چرا یک شرکت حقوقی صف فروش سهمی را که پی به ای کمتر از 3 دارد جمع آوری نمیکند؟ حال اگر جمع آوری کند سهم تا کجا میرود؟! آیا ممکن است دوباره خبری در یک یا چند کارگزاری دهان به دهان شود و سهم تغییر کند؟ جواب سوالها را نمیدانید؟ حق دارید ما هم نمیدانیم! بیشتر از آن نمیدانیم چرا باید تغییر موضعی با این شدت در خصوص بازگشایی نماد توسط سازمان صورت بگیرد! داستان عجیبی است! حقوقیای خاص در سهم بوده اند. و عده معدودی وارد سهم شده اند. این عده حجم بالای در اختیار خویش را به چه کسی و در کجا خواهند فروخت؟ نکند کنتور بترانس است و ما خبر نداریم؟! گیجترتان نمیکنیم! نتیجه گیری به عهده شما!
  علیرضا علیرضا(@usr338)
  اما نکته جالب توجه و تکمیل کننده پازل اتفاقات عجیب سهم وضعیت بازگشایی آن است. خب شرکت به یکبار از قرادادی رونمایی کرده است که حکم دستگاه پول چاپ کنی دارد و میتواند سود شرکت را در سال اول 10 برابر کند! تائید سود پیش بینی شده چندان در صلاحیت حسابرس نیست. در کشوری که در آن نه موسسات رتبه بندی وجود دارند و نه شرکتهای مشاور سرمایه گذاری مناسب، وظیفه سازمان بورس است که از محقق شدن قرارداد اطمینان حاصل کند و نماد را بازگشایی کند. در ابتدا عنوان میشود تا ارائه گزارش عملکرد 94 سهم بسته خواهد ماند. اندکی بعد خبری دهان به دهان میچرخد که سهم در جلسه کاری بعد باز خواهد شد! و بله باز هم میشود! سهم با قیمتی بیش از 240 درصد بیش از قیمت بسته شدن باز شده و صف فروش میشود. صف فروشی که تا امروزنیز ادامه داشته است. به مدد این قرارداد و لطف سازمان به بازگشایی، شرکت ارزش بازاری پیدا کرده است که حدودا نصف ارزش بازار یکی از بزرگترین تولید کنندگان متانول دنیا یعنی پتروشیمی زاگرس میباشد! این ارزش بازار از محل \"عملیات واردات و مونتاژ\" و بهتر بگوییم دلالی مجوزدار مبتنی بر انحصار در واردات حاصل شده است و میتواند پس از این برای هر فرد علاقمند به تولید در ایران بازگو گردد تا در افکار خویش تجدید نظر کند! شاید تا به حال خوانده باشید که با لحاظ حقوق گمرکی و هزینه های شماره گذاری و ... باز هم قیمت یک خودروی وارداتی در ایران حدود 30 تا 40 درصد بیش از قیمت جهانی است. میدانید این 30 تا 40 درصد چیست؟ سود وارد کننده نگون بختی است که دارد خودرو برایمان وارد میکند! فقط 30 تا 40 درصد! باور کنید کم است! حالا کنتورسازی هم همان کار رو میکند. ایرادی دارد؟
  علیرضا علیرضا(@usr338)
  با انتشار این اطلاعات ابهامات شرکت بیشتر شد. به برخی از آنان اشاره میکنیم: چرا باید قراردادی با این حجم بالای گردش مالی به این شرکت داده شود؟! تناسب میان عملیات شرکت و این قرارداد چیست؟! آیا رویه عقد قراردادی نظیر کارت سوخت یا کارت ملی و نظایر آن به همین شکل بی سر و صدا و شاید انحصاری بوده است؟! کنتورسازی قرار است صندوقها را وارد کرده و پس از برنامه نویسی به اصناف تحویل دهد! خب چرا وقتی موضوع واردات میان است و نه تولید به این شرکت واگذار گردد؟ آیا برای مونتاژکاری ماشینهای اینچنینی شرکتی نظیر ایران ارقام بهتر نیست؟ آیا برای برنامه ریزی این صندوقها خدمات انفورماتیک یا ایران کیش و تجارت الکترونیک پارسیان بهتر نیستند؟! در وهله بعدی فرضا قرارداد صحیح است و شرکت این کار را خواهد کرد. اینکه در پیش بینیهای ارائه شده، هزینه مالی شرکتی با افزایش بسیار بالای فروش و حجم عملیات چندان رشد نکند و شرکت در شفاف سازی منتشره در کدال عنوان نماید خود بازار باید در این خصوص به جمع بندی برسد و شرکت هنوز در این باره براورد کاملی نداشته است به چه معنی است؟!! شرکت در مقابل اعتراض رقبا نسبت به انتشار توضیحاتی در کدال اقدام نمود که قضاوت درباره درستی و نادرستی رویه افشا شده قراداد رو به شما واگذار میکنیم.
  علیرضا علیرضا(@usr338)
  اواخر سال 93 خبری دهان به دهان در میان نفرات چند شرکت کارگزاری پیچید مبنی بر اینکه شرکت کنتورسازی ایران در حال امضای قراردادی است که بر اساس آن نسبت به واردات و برنامه نویسی صندوقهای فروشگاهی برای اصناف اقدام خواهد کرد. قراردادی که بسیار سوداور بوده و سود کنتور سازی را رشد خواهد داد. قیمت سهم در بازه 800،900 تومانی قرار داشت. گرچه این شرکت از ابتدای حضور در بورس موارد عجیب کم نداشته است و برای نمونه پس از معامله بلوکی منجر به خصوصی سازی شرکت با تغییر نوع کنتورهای تولیدی(بهتر است بگوییم مونتاژی) در بازه زمانی نه چندان بلند مدت به قیمتهای تقریبا 10 برابر گرانتر از قیمت معامله بلوکی رسیده بود اما این شایعه بسیار دور از ذهن و غیرمنطقی مینمود. ابهاماتی که درباره این قرارداد وجود داشت همین ابهاماتی است که هنوز هم وجود دارد و به آن خواهیم پرداخت. اگر وضعیت این شرکت در سالهای اخیر را مرور کنیم خواهیم دید که شرکت مزبور در این سالها به واردات کیت کنتور و مونتاژ آن پرداخته و برنامه هایی برای تولید و یا مونتاژ لامپ و فیوز نیز داشته است که یا اجرایی نشد و یا رقم آنچنانی در قیاس با تجارت مونتاژ و فروش کنتورهای مختلف نداشت. شرکت همیشه دچار انحراف زیاد بین بودجه پیش بینی شده و عملکرد واقعی بود و از نظر ساختار سرمایه و موضوعی مثل سرمایه در گردش نیز در وضعیت نامناسبی قرار داشت. از نظر پرداخت سود نقدی نیز که خب بماند! از همه اینها گذشته بسته شدن نماد و متوقف ماندن چند ماهه آن امری عادی بود. بودجه 94 ارائه شد و در آن صحبتی از قرارداد فروش صندوقها نبود و بحث صادرات به سوریه وجود داشت. صادراتی به پشتوانه خطاعتباری بانک مرکزی.سوریه کشوری است جنگ زده که هر روز بخشی از آن ویران میشود و معلوم نیست چرا باید بانک مرکزی ما خط اعتباری برای فروش کنتور به سوریه ایجاد کند؟ چند ماهی گذشت و کنتور آغاز به رشد کرد. در بازار نه چندان مناسب نیمه اول سال 94، کنتور بعد از بازگشایی پس از توقف طولانی نماد که در این سالها موضوعی نسبتا عادی برایش به حساب میاید و پس از مقداری اصلاح قیمتی، شروع به رشد ارامی کرد. پس از چندی سرعت رشد بالا رفت و شاهد 2 برابر شدن سهم نسبت به قیمت بازگشایی بودیم.
  علیرضا علیرضا(@usr338)
  #فاذر این عایدی هر سهم 6 ریال یعنی چه اونوقت !!؟ 10 تومن ، 40-50 تومن چی شد پس ؟
  علیرضا علیرضا(@usr338)
  ایت ثاخت ی ها یا قاط زدن یا خبریه ما بیخبریم یا دارن جو میدن ، مگه سهامدار حامی نداره این سهم ؟
  علیرضا علیرضا(@usr338)
  #ثاخت بابا این سهم عجب سهامدار های جوگیری داره، آدم اگه پول داشته باشه راحت میتونه سهم رو از دست همشون در بیاره !!!
  علیرضا علیرضا(@usr338)
  افزایش سرمایه شپنا کی هست ؟
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت نمادهای زیر برای بازه یک ماهه معاملاتی آتی چیست؟( تاثیر در امتیاز دهی)
#SECTIONS#
#LOGO# #SYMBOL#
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت یک ماهه نماد ##SYMBOL# چیست؟