01:23
  • وضعیت بازار
  • بسته
  • شاخص کل
  • ۸۲،۳۷۲.۴
   ۲۹۷.۴۴
  • ارزش بازار
  • ۳،۲۴۸،۶۲۹ میلیارد ریال
  • آخرین معامله
  • ۱۳۹۶/۰۵/۳۱    ۱۲:۳۷

دعوت از دوستان

دعوت از دوستان

srm21432

سعید مشکینه عضو از ۱۳۹۵/۰۱/۲۲

  سعید مشکینه(@srm21432)
  #واحیا کسی میتونه با این قیمتهای فعلی سنگ آهن سود شرکت را محاسبه کند؟ ظاهرا 35% شرکت معادن احیا متعلق به واحیا است. با حدود 4میلیون تن سنگ دانه بندی شده که بخش زیادی از آن بابت تولید حدود 2میلیون تن کنسانتره سنگ آهن مصرف میشه.
  سعید مشکینه(@srm21432)
  #ذوب الکی الکی امروز بورس تعطیل شد.
  سعید مشکینه(@srm21432)
  #انرژی3 در این دولت اعتقادی به بورس انرژی و عرضه حاملهای انرژی در آن به صورت جدی نیست. هیچ افزایش سود آوری جدی در این سالها نداشته است. زنگنه بورس انرژی را به رسمیت نمیشناسد چون اولا در دولت قبل پذیره نویسی شده است و ثانیا عرضه نفت و میعانات گازی در آن به ضرر آقایان است. و الا الان باید قیمت این سهم حداقل 2000 تومن باشد. خود من از پذیره نویسی اولیه این سهم را دارم اما از آن اناامید شده ام.
  سعید مشکینه(@srm21432)
  #کچاد آخرین اصلاحیه 200 ریال سود اصلاح شد.
  سعید مشکینه(@srm21432)
  #ذوب در این دولت با واردات افسار گسیخته، اقتصادنابود شد. پس از پنج سال سرمایه گذاری در ریل راه آهن در ذوب آهن کسانی که با مسولان دولتی رابطه دارند از هند ریل وارد کردند و ذوب آهن ماند و حوزش. عمده خریدار ریل وزارت راه است که الان از واردکننده عزیز دردانه خرید میکند. پس الکی همه تقصیر را گردن مدیر عامل ذوب نندازین.
  سعید مشکینه(@srm21432)
  #ذوب از زمستان 94 که با داغ کردن برجام تو خالی بورس ایران چند هزار واحد رشد کرد، باید با ترکیدن و خالی شدن باد برجام شاخص برگردد پایین. بورس ما که سود شرکتهایش کم میشود دلیلی ندارد رشد کند. الان بورس حبابی است. ریزش آن کاملا منطقی است. هیچ امیدی توی این چهار سال آینده نیست.
  سعید مشکینه(@srm21432)
  #شپنا ادامه دولت روحانی به معنای ادامه سیاستهای زنگنه در وزارت نفت است و این یعنی خبری در نمادهای پالایشی و پتروشیمی نخواهد بود مگر این که بازار جهانی تغییری کند مثل شرکتهای متانول ساز. به هر صورت در این 4سال قبل سیاستهای دولت به ویژه وزارت نفت به نفع تولید و بورس نبوده است.
  سعید مشکینه(@srm21432)
  #شپلی دیروز نامردا تو اصفهان میگفتند روحانی بای بای روحانی بای بای. آخر هفته روحانی رفته.
  سعید مشکینه(@srm21432)
  #خساپا این یکی میگه حسن کلیدی حرف مفت میزنه اون یکی میگه رییسی حرف مفت میزنه. پس به بابا میر سلیم گاندی ایران زمین رای بدیم.
  سعید مشکینه(@srm21432)
  #ذوب بورس در بهار و تابستان 83 به یک حباب تمام عیار تبدیل شد. مثلا کگل با p/e حدود 27 عرضه شد. p/e سیمان از مرتبه 20 بود و ... . کشور با گندی که دولت هاشمی و خاتمی زده بودند مواجه شد که همان PMD بود. سازمان انرژی اتمی به ایران گیر اساسی داد و دوران سرد و مرگبار بورس شروع شد. شاخص از 13850 واحد در مرداد 83 تا حدود 11000 واحد در زمان انتخابات 84رسید. همه گفتند به هاشمی رای بدید تا بورس برگردد بالا. احمدی نژاد رای آورد و سقوط شاخص ادامه یافت. تا سال 85 شاخص به کانال 7000 واحد وارد شد. برخی میگفتند بورس به شاخص های کمتر هم خواهد رسید. اما چون p/e بازار بسیار کم شد و در واقع حباب آن ترکید، دیگر به کانال 6000 واحد نرسید. مثلا p/e سیمان شد حدود 5. کگل شد حدود 10 یا 12. تازه بازار معقول شد. اما این شروع یک دوره درخشان بورس طی هفت سال تا سال 92 بود که شاخص به 90000 واحد رسید که حدود 12 برابر شد. اما در این 4 سال بورس به خاک سیاه نشست.
  سعید مشکینه(@srm21432)
  #ذوب آمار گمرک ایران برای واردات سال 94 از چین 8.5 میلیارد دلار است و آمار گمرک چین برای صادرات در همین مقطع زمانی به ایران 19.5 میلیارد دلار است. یعنی 11میلیارد دلار قاچاق رسمی. چگونه واحدهای صنعتی ایران رقابت کنند؟
  سعید مشکینه(@srm21432)
  #ذوب پیش به سوی رونق اقتصاد و بازار سرمایه با رفتن روحانی بعد از 4 سال. الان تمام فعالان بورس بعد از این 4 سال در ضرر هستند. با توجه به تورم اگر الان شاخص بورس 150هزار واحد بود تازه نه سود بود و نه ضرر. الان زیر آن 90هزار واحد سال 92 است. جمعه این هفته پایان سیاست واردات افسار گسیخته است.
  سعید مشکینه(@srm21432)
  #خساپا در نمایشگاه قطعات خودرو از شرکتهای فروشنده سوال میکردم چی تولید میکنید میگفتند تولید نمیکنیم وارد میکنیم. گفت الان 99درصد قطعات موتوری خودرو وارداتی است. از چندین شرکت پرسیدم تنها دو شرکت گفتند ما حدود 40 درصد تولید میکنیم و 60درصد وارد. شاید در مجموع بالای 80 90 درصد وارداتی است. چگونه به ادامه این وضع امیدوار باشیم؟ فروش نفت و واردات و واردات و واردات. تنها نتیجه برجام افزایش فروش نفت بود که این هم شده سبب واردات بیشتر و رکود بیشتر صنعت. ای فعالان بورس کی میخواهیم به خود آییم؟ 4 سال است منتظریم.
  سعید مشکینه(@srm21432)
  #خساپا دولت برای خودش یه قولی تخیل کرده بعد میگوید من آنرا مهار کردم. شما فکر کرده اید که در عرض سه سال نقدینگی کشور حدود 800هزار میلیارد تومان افزایش یافته که حدودا 3برابر سال 92 است و در آینده این قول نقدینگی یه بچه قول تورم به دنیا میآورد، قول واقعی است که دولت اصلا به آن نمی پردازد؟
  سعید مشکینه(@srm21432)
  #خساپا من سال 82 در بازار سرمایه فعال هستم. وقتی آقای سهل آبادی رییس خانه های صنعت و معدن کشور میگوید فقط 30درصد صنعت کشور فعال است، چه جای امیدواری به ادامه وضع کنونی؟باید تغییر ایجاد کنیم.
  سعید مشکینه(@srm21432)
  #خساپا در دولت قبلی که همه آقایان میگویند کشور را خراب کرد بورس از شاخص زیر 8000 واحد در سال 85 به 90هزار در سال 92 رسید. چگونه بورس 12 برابر میشود و اقتصاد کشور خراب؟
  سعید مشکینه(@srm21432)
  #خساپا بورس با ادامه این دولت به جایی نخواهد رسید. شاخص 90هزار سال 92 و شاخص فعلی گویای آن است. در این دولت فقط واردات و سپردن پروژه ها به شرکت های خارجی. این یعنی بورس همچنان راکد. تا رکود صنعت هست رکود بورس هم هست.
  سعید مشکینه(@srm21432)
  #خساپا سهل آبادی رییس خانه های صنعت و معدن ایران در گفتگو با رادیو (96/2/10)میگفت الان تنها 30 درصد صنعت کشور فعال است و بقیه خوابیده است. برخی واحدها با 10 20 درصد ظرفیت کار میکنند. در این دولت اولویت را به واردات و واگزاری طرح ها به شرکتهای خارجی میدهند و ادامه این دولت یعنی وضع بدتر بورس. تنها با بها دادن به صنعت داخل است که بورس هم فعال خواهد شد. برای اولین بار از تاریخ تاسیس بانک در ایران بانکها داره دسته جمعی ورشکست میشوند. باید این وضع عوض شود. تعطیلی 70 درصد صنعت کشور شوخی نیست باید فکر اساسی و جدی کنیم.
  سعید مشکینه(@srm21432)
  #انرژی3 فکر کنم در این دولت عزم جدی برای رونق بخشی به بورس انرژی وجود ندارد. شاید در دولت آینده شاهد معاملات بیشتر در بورس انرژی باشیم خصوصا معاملات نفت و معیانات گازی که بورس انرژی را عالی خواهد کرد.
  سعید مشکینه(@srm21432)
  #ذوب ذوب آهن بعد از سالها بالاخره در سال مالی 91 سود ده شد ولی از سال 94 باز برگشت به دوره زیان دهی. آیا میشود دوباره به سود دهی برگردد؟
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت نمادهای زیر برای بازه یک ماهه معاملاتی آتی چیست؟( تاثیر در امتیاز دهی)
#SECTIONS#
#LOGO# #SYMBOL#
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت یک ماهه نماد ##SYMBOL# چیست؟