16:00
  • وضعیت بازار
  • بسته
  • شاخص کل
  • ۸۰،۵۱۱.۵
   -۹۶.۴۱
  • ارزش بازار
  • ۳،۲۷۹،۶۴۴ میلیارد ریال
  • آخرین معامله
  • ۱۳۹۶/۰۳/۰۹    ۱۲:۳۷

دعوت از دوستان

دعوت از دوستان

shso

شهرام ایرانی عضو از ۱۳۹۲/۰۶/۰۴

  شهرام ایرانی(@shso)
  #خساپا کسی از عزیزان اطلاعی داره گزارش پیش بینی اصلاح شده 96 کی منتشر میشه؟
  شهرام ایرانی(@shso)
  #خساپا مدیرعامل تأمین سرمایه لوتوس پارسیان از آغاز پذیره‌نویسی اوراق اجاره 350 میلیارد تومانی سایپا با سود 18 درصدی خبر داد که از فردا در بورس انجام می‌شود. به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی تیموری شندی با اعلام آغاز پذیره‌نویسی اوراق اجاره 350 میلیارد سایپا، گفت: این اوراق به منظور تأمین سرمایه در گردش سایپا و با هدف کاهش هزینه زنجیره تأمین گروه سایپا، از فردا 3 خرداد در بورس منتشر می‌شود. وی ادامه داد: مجموع این اوراق شامل 3.5 میلیون ورقه 100 هزار تومانی بوده و مشاور انتشار تأمین سرمایه لوتوس پارسیان است. در این میان 175 میلیارد تومان با تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی تأمین سرمایه لوتوس پارسیان به عنوان عضو پیشرو با نماد «صایپا403» عرضه خواهد شد و 175 میلیارد دیگر نیز با تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی تأمین سرمایه بانک ملت با نماد «صایپا143» عرضه می‌شود. این مقام مسئول درباره سایر ارکان اوراق اجاره سایپا گفت: این اوراق با ضمانت بانک ملت عرضه خواهد شد و کارگزاری بانک ملت عامل فروش اوراق است و بازارگردانی این اوراق از طریق کارگزاری‌های پارسیان و بانک ملت انجام خواهد شد. تیموری ادامه داد: این اوراق با نرخ سود 18 درصد و مواعد پرداخت سود سه ماه یکبار در بازار اوراق بدهی بورس اوراق بهادار تهران عرضه می‌شود. وی با اشاره به اینکه سررسید این اوراق 4 ساله خواهد بود، افزود: مدل عرضه و بازارگردانی این اوراق مبتنی بر حراج است و تأمین سرمایه لوتوس پارسیان، برای هر ورقه اوراق، قیمت 97 هزار تومان را برای خرید در دوره پذیره نویسی پیشنهاد می­دهد و به این ترتیب بازدهی اوراق را برای سرمایه‌گذاران بالا برده و نرخ سرمایه‌گذاری را جذاب کند. تیموری با اشاره به سابقه مثبت انتشار اوراق سایپا گفت: تأمین سرمایه لوتوس پارسیان برای این شرکت در سال 91 اوراق مشارکت و در سال 95 اوراق مرابحه منتشر کرده و اوراق اجاره فعلی سومین تجربه همکاری با این خودروساز بزرگ است که با توجه به موفقیت‌های قبلی در عرضه، تأمین مالی و تسویه اوراق، زمینه همکاری‌های بیشتر ایجاد شده است. به گفته وی تامین مالی پروژه‌های چندین شرکت بزرگ نیز در دست بررسی و انجام است که به تدریج در بازار منتشر... نمایش بیشتر
  شهرام ایرانی(@shso)
  #خساپا قیمت تمام شده زمین سرمایه گذاری سایپا اعلام شد.سرمایه گذاری سایپا به درخواست سازمان بورس، قیمت تمام شده زمین 99 هزار و 725 متری را واقع در شمال را اعلام کرد. به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی تصمیم سرمایه گذاری سایپا مبنی بر واگذاری یک قطعه زمین 99 هزار و 725 متری واقع در ایزد شهر (جاده محمود آباد - نور) به قیمت پایه 110 میلیارد تومان، سازمان بورس از این زیرمجموعه سایپا توضیح خواست. مدیران "وساپا" هم با اعلام اینکه تا قبل از اعلام این مزایده ، متقاضی برای خرید این دارایی ابراز تمایل نکرده ، قیمت تمام شده زمین را بیش از 110 میلیارد تومان تعیین کرده اند. مجوز ساخت این زمین مسکونی، خدماتی و تجاری است.
  شهرام ایرانی(@shso)
  #خساپا من نمیدونم برخی دوستان که فاز منفی میدن و میگن این سهم حدود قیمت خودش باز میشه چه نفعی عایدشون میشه؟خیلی تابلو بود که حقوقی از رشد قیمت سهم جلوگیری می کردونمیخواست قبل از گزارش سهم روند صعودی داشته باشه.شوخی نیست این غول بزرگ حدود100 درصد تعدیل داشته و قطعا این روند با افزایش سود آوری زیرمجموعه های سایپا بیشتر خواهد شدبا گزارش96 همه چی معلوم خواهد شد.حالا این سهم به همون قیمت خودش باز بشه؟!!!!!!!!
  شهرام ایرانی(@shso)
  #خساپا با توجه به قراردادهای آتی و سود زیرمجموعه های خساپا و کاهش زیان و هزینه های ساخت وافزایش تولید باید منتظر پیش بینی سود 96 باشیم که به احتمال غریب به یقین مثل95 با افزایش چشم گیری مواجه هست.در اینصورت محدوده قیمتی 200 تا 300 تومان را در آینده نزدیک برای سهم متصور هستم.(توصیه ای به خرید یا فروش سهم ندارم.وفعلا با خساپا هستم.
  شهرام ایرانی(@shso)
  #خساپا پیش بینی 96 قطعا باید یشتر باشه
  شهرام ایرانی(@shso)
  #خساپا قاعدتا چند باز میشه؟یعنی زیان 50 در صدی وبملت من جبران میشه؟خدایا شکرت
  شهرام ایرانی(@shso)
  #خساپا بوی صف خرید میاد
  شهرام ایرانی(@shso)
  #خساپا هر جناحی که در انتخابات پیروز شود جهت اجرای شعار رفع بیکاری و توسعه ومشارکت سرمایه گذاری مجبور به حمایت از صنایع مخصوصا صنعت خودرو که تکنولوژی آن در دسترس و سود آوری بالا وبازار خوبی که داره خواهد بود.
  شهرام ایرانی(@shso)
  #خساپا با توجه به آمار فروش سایپا در سال95 تعداد440484 دستگاه خودرو و همچنین برنامه شرکت سایپا با برنامه تولید 633 هزار و 919 دستگاه خودرو(رشد تولید 11٫21 درصدی )امسال سال خوروییها مخصوصا خساپا است.حالا سود حاصل از مشارکت درطرحهای تولیدی محصولات جدیدوخروج از زیرمجموعه های زیان ده وبالطبع کسب درآمدهای غیر عملیاتی حاصل از فروش زیرمجموعه ها وحذف مالیات وعوارض ارزش افزوده و سایر معافیتها و حمایت دولت از صنعت خودرو مخصوصا درسال 96 که سال تولید ملی وکاهش واردات می باشدو سرمایه گذاریها و مشارکت خارجی و کاهش هزینه ها و.... بماند.متاسفانه من آماری از حاشیه سود محصولات تولیدی سایپا ندارم.اگر کسی از دوستان اطلاعاتی داره خوشحال میشم در اختیارمون بگذاره.ولی با یه حساب به اصطلاح چکی اگر سود خالص متوسط محصولات تولیدی فقط خود سایپا ونه زیرمجموعه ها را هر دستگاه 2 میلیون تومان بگیریم با احتساب 440 هزار دستگاه محصول فروخته شده در سال95 و 40 میلیارد سرمایه EPS هر سهم خساپا حداقل باید22 تومان در سال95 باشد.ارزش کل ریالی محصولات تولیدی فروخته شده سایپا بالغ بر113347میلیارد ریال می باشد که اگر 10 درصد آن را به عنوان سود خالص در نظر بگیریم میشه حدودا هر سهم28 تومان سود خالص.پس ارقام اعلامی در سایتها در خصوص تعدیل سود95 وپیش بینی سال96 به نظر متصور ومنطقی می باشد.(توصیه ای به خرید یا فروش سهم ندارم)
  شهرام ایرانی(@shso)
  شهرام ایرانی(@shso)
  #وبملت اولین پیش بینی درآمد هر سهم 12 ماهه منتهی به 1396/12/29 (حسابرسی شده)
  شهرام ایرانی(@shso)
  #خساپا من نمیدونم سهم به راحتی تو سقف قیمت خریدار داره بعضیها زیرقیمت می فروشند به نظر شما اینها هدفشون چیه؟
  شهرام ایرانی(@shso)
  #خساپا چرا ترس دارید از بسته شدن سهم.اگر تعدیلی که می خواد بده قابل توجه باشه قطعا باید بسته بشه و به نسبت سهم افزایش پیدا کنه که تعدیلش سوخت نشه.(آخ اگه300 باز بشه چی میشه).ورگرنه هی بایستی حرص بخوریم از دست این گنجیشک روزیهایی که گند میزنن به سهم.
  شهرام ایرانی(@shso)
  #خساپااگه بسته بشه250 تومان باز بشه چی میشه
  شهرام ایرانی(@shso)
  #خساپا از بچه کوچیکت خکاوه یاد بگیر.به راحتی در طی چند روز دوبرابر شد.
  شهرام ایرانی(@shso)
  #خساپا این قیمتها درقیاس با بعضی از سهم ها در شان بزرگترین خودروساز کشور نیست.راستی کیا خساپای 2000 تومانی یادشونه.(توصیه ای به خرید یا فروش سهم ندارم)
  شهرام ایرانی(@shso)
  #خساپا امروز خروج کامل از وبملت انجام دادم تک سهم خساپاشدم.
  شهرام ایرانی(@shso)
  #خساپا فروشندگان امروز به زودی زود پشیمون میشن
  شهرام ایرانی(@shso)
  #خساپا امروز از وبملت با 50% ضرر خارج شدم وخساپا اضافه کردم.جای هیچ نگرانی نیست.
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت نمادهای زیر برای بازه یک ماهه معاملاتی آتی چیست؟( تاثیر در امتیاز دهی)
#SECTIONS#
#LOGO# #SYMBOL#
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت یک ماهه نماد ##SYMBOL# چیست؟