22:28
  • وضعیت بازار
  • بسته
  • شاخص کل
  • ۸۶،۳۴۶.۲
   -۱۳۳.۹۶
  • ارزش بازار
  • ۳،۴۵۶،۲۶۳ میلیارد ریال
  • آخرین معامله
  • ۱۳۹۶/۰۸/۰۱    ۱۲:۳۷

شهر سرنوشت

فرض کنیم کسی 20 سال پیش وارد بورس شده و در همین بورس مولتی میلیاردر شده. میخوایم ازش یاد بگیریم چطوری پولدار شده ما هم همون روش را تمرین کنیم و یاد بگیریم. به نظر شما امروز که میلیاردها پول داره میتونه با این پولش توی بورس نوسانگیری کنه؟ قطعا نمیتونه چون سرمایش خیلی زیادتر از اونیه که بتونه روزانه وارد سهمها بشه و نوسان بگیره. حتی اگر بخواد سالی فقط 10 تا سهم بخره و بفروشه شاید همین کل وقت سالش رو پر کنه تا بتونه با این حجم نقدینگی سبد خودش رو تشکیل بده و مدیریت کنه. پس این آدم فرضی مجبوره استراتژی بلندمدت داشته باشه. =============================================================== استدلال من از همینجا شروع میشه اگر غلطه بهم یاد بدین: بنظرتون این استراتژی رو میتونسته 1 ساله و 2 ساله یاد بگیره؟ نه. من میگم همه این 20 سالی را که در بورس بوده با همین استراتژی کار کرده و نهایتا با مرور سالها استراتژیش کمی بهینه‌تر شده. نتیجش اینه که مطمئنا آدم سهامباز و نوسانگیر مولتی میلیاردر نمیشه و اگر هدفمون پولدار شدن بمعنی واقعی هست باید استراتژی بلندمدتی را یاد بگیریم و آنرا بهینه کنیم.

دعوت از دوستان

دعوت از دوستان

shahresarnevesht

شهر سرنوشت عضو از ۱۳۹۵/۰۳/۱۳

  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  #لکما این تحلیل امروز آقای ارشیا رحیمی از لکما هست. لینک: http://www.sahamyab.com/r/5ee166a4
  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  #خبر #خساپا #خودرو خلاصه سخنرانی ترامپ: ایران مجموعه ای از اقدامات بی ثبات سازی در منطقه خاورمیانه داشته است دو سرود محبوب رژیم تهران، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل است. . دولت ایران بارها از توافق هسته ای تخلف داشته است. از جمله دوبار آب سنگین بیشتری تولید کرده است. رژیم ایران بازرسان آژانس بین المللی اتمی را مرعوب کرده است. آنها اجازه بازرسی از سایت های نظامی را نمی دهند. . در حالیکه آمریکا به توافق پایبند است، اما ایران پایبند نیست و در خاورمیانه هرج و مرج راه انداخته و به روح برجام وفادار نیست. . سیاست جدید من، همکاری با شرکا علیه بی ثبات سازی ایران در خاورمیانه است. همچنین تحریم بیشتر ایران. برنامه موشکی ایران را محدود خواهیم کرد. من از خزانه داری می خواهم سپاه پاسداران ایران را تحریم کند. از متحدانمان هم می خواهد برای تحریم برنامه موشکی و سپاه به ما کمک کنند. سپاه پاسداران از پول های زیادی برای حمایت مالی از عملیات های تروریستی استفاده کرد من پایبندی ایران به برجام را تایید نمی کنم چون ایران به اقدامات تروریستی خود ادامه می دهد. اگر نتوانیم درباره رفع اشکالات برجام با کنگره و هم پیمانان خود به توافق برسیم، برجام را لغو خواهیم کرد درباره کره شمالی دیدیم. هرچی بیشتر سکوت کنیم، آنها گستاخ تر می شوند. ما نمی خواهیم تجربه آنها درباره ایران تکرار شود. ما مانع دستیابی جمهوری اسلامی ایران به سلاح هسته ای می شویم.
  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  #خبر #خساپا #فملی #وثوق #شپلی #خودرو #ذوب #چدن #فباهنر #لکما به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، رسانه های آمریکایی اعلام کردند که "رکس تیلرسون" وزیر امور خارجه آمریکا به کنگره اعلام کرده که ترامپ پایبندی ایران به توافق هسته ای را تایید نکرده است.
  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  #لکما تو همین قیمتی که هست 4 تا حمایت خیلی قوی تنکنسن کیجنسن خط روند صعودی و فیبوی 38% رو داره. پس تو همین قیمت که میشه 72 تومن حتما خرید کنید. در سطح 62 تومن هم 2 تا حمایت داره فیبوی 50% و سطح فلت کیجنسن. اگر به اونجا رسید باز هم خرید میکنیم. کلا برای سهمی که دامنه نوسانش روزانه 10% هست هم حد ضرر هم خرید پله ای رو باید جور دیگه تعریف کنیم. حد ضرر به جای 10% دو برابر. خرید پله ای به جای هر پله 15% میشه هر پله 30%. این درصدا که گفتم بدون نمودار هست همینجور فله ای. ولی خوبیش اینه که دامنه 10%ی رو توش رعایت کردیم. با لکما حتی اگر 4 سال هم سهامداری کنیم جای دوری نمیره. چون هدفش 360 تومن هست. منتها سهامداری صبر میخواد. صبر هم به پشتوانه تجربه و شکست خوردن های زیاد و درس گرفتن از شکست برای سهامدار تبدیل به یک استراتژی میشه.
  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  آفرین #لکما برو بالا. البته اگر هم این 75 رو بشکونه من فقط 10% سبد خریدم رو قیمتهای پایینتر از 70 تومن تا 3 برابر موجودی فعلی میتونم اضافه کنم. بدترین حالت بین 70 تا 61 تومن.
  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  آفرین #لکما برو بالا پایین نیا حوصله منفی ندارم.
  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  #لکما رو بلند مدت نگه میدارم. 1 سال با سهم میمونم. اگر تو 1 هفته رشد خیلی زیادی داشت قسمتیش رو میفروشم و در قیمتهای پایینتر وارد میشم. اگر تو 1 هفته زیادی نزول کرد اضافه میکنم. یعنی هم ورود هم خروج هم نگهداری سهم، پله ای.
  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  #لکما فعلا که از 75 تومن برگشت. خدا کنه بره بالا برنگرده.
  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  #لکما تایم ماهانه در سطح 61 تومن حمایت کیجنسن و تنکنسن و ابر کومو رو داره و احتمال پایینتر رفتن از این سطح کم هست. RSI هم رو سطح 53 حمایت خیلی معتبر خط روند رو داره یعنی تا جند ماه دیگه RSI سهم بالای 50 خواهد بود بالای 50 بودن نشانه روند صعودی نمودار به حساب میاد. اهداف سهم هم 116 و 162 و 357 تومن خواهد بود منتها چون تایم ماهانه هست باید بلند مدتی فکر کنیم و اگر یه هفته سهم بخواد با سرعت زیادی رشد کنه باید سیو سود کرد و موقتا خارج شد.
  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  #لکما امروز صف خرید نمیشه ولی تا 90 تومن میره
  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  #لکما داره میر درصدهای + با حجم خیلی خوب
  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  #کماسه سود سال 93 منو هنوز نداده. هر ماه دارم زنگ میزنم. مبلغ قابل توجهی هم بوده.
  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  #خبر میرم به حسن روحانی رای بدم لااقل 4 سال دیگه دلار 15 تومن نباشه بشه ازاین کشور بی فرهنگ فرار کرد.
  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  شرایط #خساپا مثل 2 روز پیش #خصدرا هست که گفتم از 890 برمیگرده. سهام یاب - ایده 340657771. به دلیل مشابه #خساپا هم از 127 تا 130 برمیگرده
  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  #شاخص شاخص کل نمیتونه 79450 را رد کنه. این دو روز هم که نریخته علتش اینه که rsi در این صعود یک ماهه خط روند نزولیش رو شکونده. فقط باید تماشا کنیم. من هنوز 60% نقدم.
  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  #خصدرا در 890 تومن حمکایت میشه هم کیجونسن هم فیبوی 50% هم استوکاستیک که اشباع فروش هست.
  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  #خصدرا صف فروش شد در -10. ایانی +1
  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  #خبر #شاخص من دیروز 80% نقد شدم امروزم 10% دیگه نقد شدم. فکر کنم زمان ورود دوشنبه هفته آینده باشه.
  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  #خبر نظرسنجی مرکز افکارسنجی «ایران‌پُل» نشان می‌دهد که مجموع محبوبیت قالیباف از نظر شهروندان ایرانی از میزان محبوبیت روحانی پیشی گرفته است.
  شهر سرنوشت(@shahresarnevesht)
  #خبر #آموزش #تحلیل من یا رای نمیدم یا رایم روحانیه ولی یه نکته رو مطمئنم: وقتی هند و چین و روس و غرب و عربها ( از طریق پاکستان) اتم دارن و ایران قراره برجام بشه و اتم نداشته باشه پس باید از یه طریق واسطه ما اتمی باشیم هیچ راهی هم جز پاکستان نمیمونه. بنابراین باید این وضع که پاکستان حیات خلوت عربها باشه از بین بره. یا ما باید بتونیم پاکستان را از نظر مالی و ... ساپورت کنیم یا اون ساپورت کننده پاکستان رو از بین ببریم. پس نابود کردن عربستان نتیجه طبیعی برجام هست. عربستان هم مجاهد خلق و کوموله و رضا پهلوی رو میاره. یکی باید باشه که اینا رو قلع و قمع و اعدام کنه اونم رییسی هست که سابقه دار هست.
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت نمادهای زیر برای بازه یک ماهه معاملاتی آتی چیست؟( تاثیر در امتیاز دهی)
#SECTIONS#
#LOGO# #SYMBOL#
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت یک ماهه نماد ##SYMBOL# چیست؟