05:26
  • وضعیت بازار
  • بسته
  • شاخص کل
  • ۸۶،۳۴۶.۲
   -۱۳۳.۹۶
  • ارزش بازار
  • ۳،۴۵۶،۲۶۳ میلیارد ریال
  • آخرین معامله
  • ۱۳۹۶/۰۸/۰۱    ۱۲:۳۷

دعوت از دوستان

دعوت از دوستان

shadow

نوید جهرمی عضو از ۱۳۹۲/۰۶/۱۰

  نوید جهرمی(@shadow)
  شهید خزایی 15روزبعدازمراسم عروسی عازم سوریه شد و یک روز قبل از برگشتن از سوریه به مقام رفیع شهادت نائل شد. روحش شاد
  نوید جهرمی(@shadow)
  #خکاوه رفت برای مقاومت 88 که مهم هم هس. بستگی ب جو بازار داره.
  نوید جهرمی(@shadow)
  #خکاوه حد ضرر 78 . مقاومت پیش رو 88 . هدف 93
  نوید جهرمی(@shadow)
  اداره آمار آمریکا بر اساس نتایج یک نظرسنجی در سال 2015 نشان می دهد ، میزان رسمی فقر در این کشور در سال 2014 حدود چهارده و هشت دهم درصد بود و 46 میلیون و 700 هزار نفر گرفتار فقر بودند. بر این اساس برای چهارمین سال متوالی به لحاظ آماری نه در میزان فقر و نه در تعداد فقرا در آمریکا در مقایسه با برآوردهای سال قبل از آن بهبودی بدست نیامده است. میزان فقر در سال 2014 از ارقام مربوط به سال 2007، سال قبل از جدیدترین رکود در آمریکا، دو و سه دهم درصد بالاتر بود. در سال 2014 میزان فقر برای اکثر گروههای جمعیتی به لحاظ آماری تفاوتی با ارقام مربوط به سال 2013 نداشت و حتی برای دو گروه شامل دارندگان مدرک لیسانس به بالا و زوجهایی که رسما تشکیل خانواده داده اند، روندی صعودی داشت. همچنین میزان فقر در میان افراد 18 تا 64 سال و مبتلا به نوعی ناتوانی یا معلولیت افزایش داشته است. طبق آمار موجود، جوانان در امریکا بیش از سالمندان در معرض فقر قرار دارند، به طوری که میزان فقر کودکان زیر 18 سال در امریکا در سال 2014 بیش از 21 درصد بود. این رقم در مورد افراد 18 تا 64 سال حدود سیزده و نیم درصد و در افراد 65 سال به بالا 10 درصد برآورد شده است. هیچیک از ارقام مربوط به فقر در جامعه امریکا در سال گذشته به لحاظ آماری نسبت به سال قبل از آن تفاوتی نشان نمی دهد. این آمار بر اساس نتایج یک نظرسنجی در میان تقریبا 100 هزار خانوار در سراسر امریکا به ثبت رسیده است. منبع: صدا و سیما
  نوید جهرمی(@shadow)
  شهادت فرمانده شجاع گردان عمار فاطمیون «شهید مصطفی صدرزاده » در حلب سوریهدر شب عاشورا
  نوید جهرمی(@shadow)
  بانک: ضریب بتا بانکی ها در اکثر موارد بالاتر از عدد یک است. این کاهش می‌تواند این موضوع را نشان دهد که ریسک این گروه به خصوص در شرایط های ریسک سیاسی رو به کاهش داده است ولی این کاهش زیاد محسوس نیست. خودرو: گروه خودروسازی نیز ضریب بتا تقریبا ثابت و بالایی دارد. ضریب بتا این سهم نیز بیان می کند این کاهش بسیار بالا در شاخص سهم بیشتر از ناحیه اخبار داخلی سهم بوده است. پتروشیمی: پتروشیمی ها نیز جز گروه های کم ریسک در شرایط ریسک های سیاسی هستند. ریسک های این گروه غالب مربوط به هزینه های آن ها و نرخ خوراک است. ولی کاهش خفیف آن ها در این دوره ناشی از روند بازار است.پالایشگاهی: بالاترین ضریب بتا در بازه بررسی اختصاص به گروه پالایشگاهی دارد. این نوسانات به دلیل اینکه پس از گشایش دوباره نماد ها بوده، زیاد قابل اعتماد نیست. دارو: دارو همیشه کم ریسک ترین صنعت کشور بوده است. در این بازه نیز این موضوع صادق است و این گروه در حدود 1 درصد تنها از روند بازار آسیب دیده است. در صورتی که بازار در حالت افزایشی بود، این افزایش بیشتر می‌شد. انبوه سازی: ضریب بتا پایین این گروه نشان از عدم واکنش بخش مسکن به توافق دارد. کاهش اصلی این گروه نیز ناشی از روند داخلی و رکود بخش مسکن است. قند: ضریب بتا قندی ها منفی بوده و نشان از حرکت بر خلاف روند بازار دارد. گروه قندی نسبت به ریسک های سیاسی واکنش منفی دارد.سرمایه گذاری: این گروه نیز تابع مستقیم از روند بازار به علت ماهیت سبدی آن دارد. نکته قابل توجه واکنش پایین تر این گروه نسبت به شاخص است و نشان از انتقال سبد های این شرکت ها به بخش های کم ضرر تر است. فلزات اساسی: کلیه تفییرات فلزات اساسی در جدول بالا به تغییرات روند بازار نسبت داده شده است که قدر گمراه کننده است، با اینحال گروه فلزات اساسی از ابتدا امسال ریسک بالایی را در روند بازار تجربه کرده است.
  نوید جهرمی(@shadow)
  پایین نگه داشتن دستوری بورس جهت ایجاد جذابیت برای سرمایه گذاران خارجیدر بین کشورهای خارجی تنها یک کشور، آن هم انگلستان به شدت به دنبال ورود در بازارهای مالی ایران از جمله بورس است. در دیدار اخیر وزیر امور خارجه انگلستان با آقای سیف، انگلیسی ها رسما علاقه خود به سرمایه گذاری در بورس ایران را اعلام نمودند. چند روز پیش نیز "شارما"، کاردار انگلستان در ایران، در دیدار با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران بر انگیزه انگلستان در سرمایه گذاری در بورس ایران تاکید نمود. اینکه چرا انگلیسی ها به شدت به دنبال بورس ایران هستند سوال مهمی است. در این خصوص چند نکته قابل تامل است:اول آنکه مسلما کشور انگلستان قبل از هر اقدامی، به طور دقیق موضوع را بررسی می کند و صد در صد در صورت کسب منافع بالا، مبادرت به انجام آن می کند. لذا قطعا سرمایه گذاری در بورس ایران دارای منفعت بالایی برای انگلیسی ها است.دوم آنکه بهترین سیاست در بورس، خرید سهام در پایین ترین قیمت و فروش در بالاترین قیمت است. به طور حتم دولت این اصل بدیهی اقتصاد را می داند. با توجه به اینکه در حال حاضر در بورس، قیمت به پایین ترین سطح ممکن کاهش یافته است، این سوال مطرح می شود که چرا دولت با علم به این موضوع نه تنها اقدام مثبتی در جهت افزایش شاخص صورت نمی دهد بلکه با استفاده از تکنیک هایی، باعث کاهش شاخص بورس شده است. یقینا برنده اصلی در این میدان انگلستان است و در این بین دولت، خدمت بزرگی به سرمایه گذاران انگلیسی می نماید.
  نوید جهرمی(@shadow)
  بر این اساس سه دلیل برای رکود بازار وجود دارد:1- رکود اقتصادی سبب کاهش سوددهی شرکت ها و افت شاخص ها شده است.2- عدم اقدام موثر دولت در بهبود شاخص و موکول کردن رونق به بعد از امضای نهایی "برجام".3- پایین نگه داشتن دستوری بورس جهت ایجاد جذابیت برای سرمایه گذاران خارجی.در چندروز اخیر دو اتفاق مهم در بورس رخ داد:اول اینکه هیئت های انگلیسی با رئیس سازمان بورس ملاقات داشتند و دوم آنکه آقای حسین عبده تبریزی، عضو شورای عالی بورس و از جمله کسانی که در سیاست های مالی دولت بسیار تاثیرگذار بوده، نظر خود را در خصوص علل وضعیت کنونی بورس و آینده آن اعلام نمود.بررسی این دو اتفاق در کنار هم به روشنی پرده از حقایق و تحولات نهان بورس بر می دارد. قرابت این دو اتقاق به خوبی سه دلیل ذکر شده بالا را در مورد چرایی روند نزولی بورس، تایید می کند.
  نوید جهرمی(@shadow)
  گروه اقتصاد جهان نیوز ـ علی رهبری*: وضعیت بورس در این روزها اصلا تعریفی ندارد. متاسفانه بورس علی رغم وعده های انتخاباتی دولت در دو سال اخیر، همواره روند نزولی داشته و در حال حاضر به پایین ترین حد خود رسیده است. شاخص حدود 60 هزار واحد بورس در این روزها به حدی به زیان سرمایه گذاران خرد بوده که سر و صدای همه را درآورده است.در شرایط خونسردی مسؤولان دولت، مردم به شدت نگران آینده هستند و اینکه بالاخره قرار است چه اتفاقی بیفتد. برخی معتقدند که شرایط کنونی بورس در دو سال اخیر متاثر از واقعیت های اقتصاد کشور است. به عبارت دیگر به دلیل رکود شدید در اقتصاد، سوددهی شرکت ها و بنگاه های اقتصادی کاهش یافته و بر این اساس شاخص بورس نیز کاهش یافته است. از طرف دیگر برخی نیز معتقدند که این روند نزولی بورس آن هم طی دو سال گذشته به هیچ عنوان طبیعی نیست و مسئولان در عین توانمندی در برگرداندن رونق به بازار، اقدام موثری در این خصوص نکرده و برنامه های خود را به بعد از تعیین تکلیف نهایی پرونده هسته ای کشور موکول کرده اند. برخی دیگر نیز بر این اعتقادند که دولت تعمدا شرایط بورس را در سطح پایین نگه داشته تا شخصیت های حقیقی و حقوقی خارجی انگیزه کافی سهام و سرمایه گذاری را داشته باشند.http://jahannews.com/vdcfccdjjw6djxa.igiw.html
  نوید جهرمی(@shadow)
  به گزارش رویترز گابریل که یکشنبه 19 ژوئیه (28 تیر) برای دیداری سه‌روزه وارد تهران شد، در جمع تعدادی از صاحبان صنعت و تجارت ایران وآلمان گفت: «زیر سوال بردن حق موجودیت این کشور [منظور رژیم نامشروع و اشغالگر صهیونیستی است] مسأله‌ای نیست که ما آلمانی‌ها بتوانیم آن را قبول کنیم.» وزیر اقتصاد آلمان که بلافاصله پس از توافق هسته‌ای به ایران آمده، گفت اگر این موضوع مورد بحث قرار نگیرد ایران نمی‌تواند در بلند مدت روابط اقتصادی خوبی با آلمان برقرار کند.
  نوید جهرمی(@shadow)
  #ثنوسا 1100 خرید شد......
  نوید جهرمی(@shadow)
  #بکاب مقاوت 1450 هدف 1700
  نوید جهرمی(@shadow)
  حتاید # هدف 900 گزینه ای با ریسک کم
  نوید جهرمی(@shadow)
  #ثنوسا هدف 1800 خرید با ریسک کم
  نوید جهرمی(@shadow)
  نظرتون راجع ب این سهما چیه؟ شگل # فایرا # تایرا # ختور #غمهرا ثتران
  نوید جهرمی(@shadow)
  نظرتون راجع ب این سهما چیه؟شگلفایراختورتیرا
  نوید جهرمی(@shadow)
  #سیدکو پنج تا چهار درصد دیگه توراههحالا هی بفروشید.....
  نوید جهرمی(@shadow)
  #وتوس نوسان گیری از این سهم سخته پس دوستانی ک صبر ندارن نخرن خوش بین
  نوید جهرمی(@shadow)
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت نمادهای زیر برای بازه یک ماهه معاملاتی آتی چیست؟( تاثیر در امتیاز دهی)
#SECTIONS#
#LOGO# #SYMBOL#
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت یک ماهه نماد ##SYMBOL# چیست؟