08:30
  • وضعیت بازار
  • بسته
  • شاخص کل
  • ۸۵،۳۴۳.۹
   ۹۲۹.۴
  • ارزش بازار
  • ۳،۳۷۳،۱۶۰ میلیارد ریال
  • آخرین معامله
  • ۱۳۹۶/۰۶/۲۹    ۰۶:۳۰

دعوت از دوستان

دعوت از دوستان

hajfatah

علی فتاح عضو از ۱۳۹۲/۰۷/۲۴

  علی فتاح(@hajfatah)
  #جم 8 محصول جدید در مجتمع پتروشیمی جم در عسلویه استان بوشهر با حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی رونمایی شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی ربیعی درمراسم رونمایی ازاین محصولات، گفت: این محصولات شامل باک خودرو، سپرخودرو، ظروف شفاف، لوله های آبیاری، دربطری، بسته بندی مواد گازدارونخ والیاف است که پیش ازاین مواد اولیه آن ازخارج وارد می شد. وی افزود: این محصولات با سرمایه گذاری کم و به همت متخصصان داخلی ومطابق با استانداردهای جهانی تولید و با ساخت آنها در داخل 100 میلیون دلار صرفه جویی ارزی شده است. ربیعی گفت: این محصولات درصنایع پایین دستی کشوراستفاده می شود و قابل رقابت با نوع خارجی خود است.
  علی فتاح(@hajfatah)
  #چکاپا آتش سوزی خیلی هم گسترده نبوده کلاه سرتون نره
  علی فتاح(@hajfatah)
  #شاخص سری به سایت شبکه خبر بزنید تحلیل مجله اکونومیست از پسا برجام را بخونید شاید بتونه راهنمای خوبی برای تصمیم گیری های دوستان باشههیجانی عمل نکنید پر سود باشید
  علی فتاح(@hajfatah)
  #خودرو دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با نشریه آمریکا نیویورکر گفت: آمریکا ابتدا باید نشان دهد که برجام را اجرا می کند. کسی سوال نمی کند که آیا ایران برجام را اجرا می کند یا نه. تقریباً همه مقامات ایرانی معتقدند که آمریکا برجام را اجرا نکرده است.
  علی فتاح(@hajfatah)
  وقتی اظهارات آقای سیف را شنیدم در وهله اول جا خوردم. البته منتقدین از ماه‌ها قبل در همین راستا صحبت می کردند. ما از همان اول انتظار اتفاق خاصی را بعد از برجام نداشتیم، زیرا اروپا تا زمانی آمریکا اجازه نهایی را صادر نکند با ایران همکاری نخواهد کرد. رفت و آمد هیات‌های تجاری در ماه‌های اخیر نوعی سرگرمی به شمار می‌رفت، زیرا در حد امضای تفاهمنامه بود. مهم اجرا شدن این تفاهمنامه ها و تبدیل شدن آنها به قرارداد است.تفاهمنامه و رضایت طرفین برای امضای دو طرف ملاک نیست، زیرا نمونه این اسناد در طول تاریخ به تعداد بسیار زیادی امضا شده ولی اجرا نشده است. منتقدین از چند ماه پیش این حرفها را مطرح می کردند ولی متاسفانه دولتمردان مدام آنها را سرزنش کرده و متهم به سیاسی کاری می کردند.در دو روز گذشته خبرگزاری خارجی نبود که این صحبتهای آقای سیف را انعکاس نداده باشد و از این اظهار نظر متعجب نباشد.طرف آمریکایی ضد برجام عمل نکرده و دقیقا عین برجام را انجام داده، زیرا برجام چیزی بیشتر از این نداشته و در همین حد بوده است. اکثر تعهدات برجام مربوط به کشورهای اتحادیه اروپا بوده است. طرف غربی علامتهایی نشان داده که برجام تحقق پیدا کند. همه می دانند که در حوزه اقتصادی آمریکا یک سوم اقتصاد و تولید ناخالص ملی جهان را در اختیار دارد.بعید به نظر می رسد صحبتهای سیف با هماهنگی دولت باشد زیرا این اقدام برای دولتمردان گران تمام خواهد شد و دولت تشخیص می دهد که چنین واکنشی توسط رئیس کل بانک مرکزی در سطح بین المللی پیامدهای منفی خواهد داشت. به نظر نمی رسد اظهارات آقای سیف در راستای جهت گیری کل دولت باشد و صحبتهای ایشان بیشتر در راستای تعدیل کابینه صورت گرفته باشد.
  علی فتاح(@hajfatah)
  #شاخص تا 75000 قطعاً سقوط میکنه ، خام نشید
  علی فتاح(@hajfatah)
  #شاخص آیا رشد شاخص حباب بود؟
  علی فتاح(@hajfatah)
  #شاخص عده‌ای از کارشناسان رشد هیجانی بورس در روزهای پس از برجام را رشدی حبابی می‌دانستند و نسبت به احتمال ترکیدن این حباب هشدار می‌دادند.استدلال کارشناسان این بود که در وضعیت درآمدی بسیاری از شرکت‌های بورسی در دوران پسابرجام تغییری ایجاد نشده که رشدهای چند برابری ارزش سهام آنها را توجیه کند.در وضعیت درآمدزایی صنایعی چون خودروسازی و بانکداری هم در پسابرجام اتفاقی نیفتاده بود و فقط بحث امضای تفاهم‌نامه‌ با شرکت‌های اروپایی و رفع تحریم‌ها مطرح بود که به تدریج مشخص شد با بدعهدی آمریکا، بسیاری از از این مباحث هم عملیاتی نشده است.با آغاز سال جدید، وضعیت بورس از آن رشد هیجانی فاصله گرفته و در 2 هفته اخیر به تدریج شاخص بورس نزولی شده است.
  علی فتاح(@hajfatah)
  #شاخص با استفاده از داده های کنونی در صورت شکست کانال رگرسیون صعودی در روزهای آتی، احتمال شروع فاز اصلاحی و رسیدن شاخص به اولین سطح حمایت در محدوده (78200 تا 77200 ) و ایجاد عکس العمل و در صورت شکست این محدوده نیز احتمال رسیدن به دومین سطح حمایت در محدوده ( 76700 تا 75000 ) وجود دارد.
  علی فتاح(@hajfatah)
  #شاخص الفرار نقد بشید اصلاح سنگین در پیشه
  علی فتاح(@hajfatah)
  #شاخص رفت برا 75000 تا بد بین
  علی فتاح(@hajfatah)
  #خپارس رنو چند مولفه اصلی را برای فعالیت دوباره در ایران لحاظ کرده، آیتم‌هایی که با سیاست خودروسازان ایرانی هماهنگ نیست و از همین رو طرفین اختلاف نظرهای اساسی و سنگینی با یکدیگر دارند. یکی از اختلافات اصلی میان خودروسازان ایرانی و رنو، نحوه شراکت میان آنهاست، به‌نحوی‌که این موضوع در حال حاضر به مانعی بزرگ بر سر راه همکاری مشترک آنها تبدیل شده است. آن‌طور که مدیرعامل رنوپرس می‌گوید: «رنو می‌خواهد شریک استراتژیک خودروسازی ایران باشد نه شریک اختصاصی ایران خودرو یا سایپا». به‌عبارت بهتر، هدف رنو، همکاری مشترک با هر دو خودروساز بزرگ ایران است و این شرکت نمی‌خواهد هیچکدام از این دو غول جاده مخصوص را از دست بدهد. این یعنی رنو همچنان به‌دنبال پیاده کردن روش قبلی خود در خودروسازی ایران است، روشی که بر تولید مشترک و توامان با هر دو خودروساز بزرگ ایران تاکید دارد. این در شرایطی است که ظاهرا خودروسازان ایرانی نمی‌خواهند این آزموده را دوباره بیازمایند. اوضاع به شکلی است که هم ایران خودرویی‌ها و هم سایپایی‌ها به رنو اعلام کرده‌اند در صورت همکاری مشترک با یکی از آنها، باید قید دیگری را بزند. آن طور که منابع آگاه می‌گویند، مسوولان سایپا به رنویی‌ها گفته‌اند که اگر قصد همکاری با این شرکت را دارند، دیگر نباید با ایران خودرو همکاری مشترک داشته باشند.
  علی فتاح(@hajfatah)
  #خپارس در شرایطی که لغو تحریم‌های بین‌المللی فرصت مناسبی را برای حضور خودروسازان خارجی در ایران فراهم آورده، رنوی فرانسه هنوز با غول‌های جاده مخصوص به توافق نرسیده و مذاکرات میان طرفین، به سختی و بسیار کند پیش می‌رود. هرچند پیمان کارگر، مدیرعامل رنوپارس در گفت‌و‌گوی اخیر خود با «دنیای اقتصاد» توضیحاتی در مورد استراتژی رنو برای حضور در ایران ارائه کرد، با این حال با توجه به اختلافاتی که میان این خودروساز فرانسوی و خودروسازان ایرانی وجود دارد، نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از آینده رنویی‌ها در ایران انجام داد.
  علی فتاح(@hajfatah)
  #خپارس ورود شاخص کل به رقم 80 هزار واحدی می‌تواند پیامدهای زیادی برای بازار داشته باشد. شرکت‌های موجود در بورس تهران در این ایام شاهد تحولات خاصی نبودند تا بتوانند شاخص کل را بالای 80 هزار واحد سوق دهند اما در هفته‌های آخر اسفند ماه هر سال به دلیل رها شدن بازار از سوی بازارگردان‌های حرفه‌یی بازار رشد خوبی دارد.
  علی فتاح(@hajfatah)
  #خپارس احتمال اینکه بعد از تعطیلی ایام عید ریزش شاخص را شاهد باشیم زیاد است؛ زیرا بنا به تجربه‌های گذشته در ایام تعطیلی عید نوروز نیز شاهد رشد شاخص هستیم اما بعد از این ایام این رشد دوامی نخواهد داشت
  علی فتاح(@hajfatah)
  #آکنتور چی میشد امروز رو 80000ریال بازش میکردن عالی بود برای خریدکلی اضافه میکردم.... خوش بین
  علی فتاح(@hajfatah)
  خساپا- سایپا، یک‌بار دیگر سایپا را می‌خردهمشهری از خصوصی‌سازی صوری در سایپا گزارش داده است: نشست آذر‌ماه سرمایه‌گذاری رنا و سرمایه‌گذاری سایپا به توافقی ختم شد که درصورت اجرای آن تودر توی فاجعه‌باری در سهام سایپا به‌وجود خواهد آمد.قرار است این کار تا پایان سال از طریق بورس انجام شود، مسئولان سازمان بورس به عنوان نهاد ناظر هنوز به این موضوع واکنش نشان نداده‌اند.به گزارش همشهری، شرکت سرمایه‌گذاری سایپا پیش از این هم سهام شرکت مادر خود یعنی سایپا را برخلاف قانون تجارت خریده بود، حال سرمایه‌گذاری سایپا در تلاش است بار دیگر با استفاده از همین روش و با ایجاد یک رابطه تودرتو 6درصد از سهام خود را بخرد و درصد مالکیت سهامش را در گروه سایپا به 22.5درصد برساند تا بتواند 3صندلی از هیأت مدیره این شرکت را برای اتخاذ تصمیم‌های مهم اقتصادی در اختیار بگیرد.
  علی فتاح(@hajfatah)
  #خودرو نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از تدوین طرح تحریم شرکت فرانسوی پژو توسط مجلس خبر داد
  علی فتاح(@hajfatah)
  #خودرو زاکانی در گفت‌وگو با فارس خبر دادمجلس «پژو» را تحریم می‌کند/ قرارداد محرمانه معنی نداردhttp://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13941117001620
  علی فتاح(@hajfatah)
  رئیس کردیت بانک سوئیس اعلام کرد: نشانه‌های قبل از بحران سال 2008 نمایان شده است، اقتصاد چین مانند گلوله برفی در حال ذوب شدن است،‌قیمت نفت امسال به بشکه‌ای 16 دلار و بورس‌های دنیا به یک‌پنجم ارزش می‌رسند.http://fna.ir/EH9FXS
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت نمادهای زیر برای بازه یک ماهه معاملاتی آتی چیست؟( تاثیر در امتیاز دهی)
#SECTIONS#
#LOGO# #SYMBOL#
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت یک ماهه نماد ##SYMBOL# چیست؟