07:05
  • وضعیت بازار
  • بسته
  • شاخص کل
  • ۹۸،۹۲۳.۵۳
   ۳۲۶.۶۵
  • ارزش بازار
  • ۳،۹۴۳،۸۶۴ میلیارد ریال
  • آخرین معامله
  • ۱۳۹۶/۱۰/۲۷    ۱۳:۲۵

احسان مهرجو

تحلیل گر بورس، مدرس دانشگاه و دوره های مدیریت سرمایه گذاری در بورس . از طریق ایمیل زیر می توانید با بنده در تماس باشید. ehsan_mehrjoo_2@yahoo.com

دعوت از دوستان

دعوت از دوستان

ehsanmehrjoo

احسان مهرجو عضو از ۱۳۹۲/۰۴/۰۷

  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  #شاخص حرکت نزولی شاخص با شکست خط روند شروع شد. به نظر این روند با شکسته شدن میانگین 50 روزه و 300 روزه ادامه خواهد داشت و شاخص وارد فاز نزولی بلندمدت خواهد شد. تنها راهی که می تواند باعث شود این سناریو برعکس شود، یعنی شاخص یک موج صعودی بلندمدت را شروع کند، ادامه افزایش قیمت دلار و عدم به هم زدن برجام توسط دولت ترامپ است. به نظر افزایش قیمت دلار ادامه دار باشد. ولی نکته دوم سرنوشت برجام است. باید منتظر بود.
  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  #شاخص در شرایط بلاتکلیفی قرار دارد که بیشتر به سمت خراب شدن اوضاع می رود. میانگین های 50 و 200 روزه در یک قدمی شاخص. با توجه به اوضاع و احوال سیاسی به شخصه امیدی به شاخص ندارم. البته برای دادن نظر قطعی باید منتظر نحوه برخورد شاخص با میانگین 200 روزه بود.
  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  #ذوب معامله بلوکی بسیار بااهمیت هست. ولی تکنیکال سهم فعلا خوب نیست. تثبیت زیر خط روند.
  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  #وتوصا رفت زیر میانگین 200 روزه. یا به عبارتی قاطی باقالیا.
  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  #وبیمه سیگنال فروش آن به موقع صادر شد و اصلاح هم انجام شد. با توجه به وضعیت مکدی و تثبیت زیر میانگین 50 روزه همچنان انتظار رشد نمی رود. سهام یاب - ایده 283069871 بد بین
  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  #وبصادر فکر می کنم باید منتظر لرزش های شدید ناشی از این نامه باشیم.
  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  #وبیمه در نقطه فلش زده شده سیگنال خرید آن ارائه شد. به نظر با توجه به عدم توانایی در عبور از میانگین 200 روزه و تشکیل الگو دو قلوی از سقف احتمال ریزش سهم زیاد است.
  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  #شکربن چنگالی که برای این سهم رسم شده بود همچنان معتبر است.
  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  #شاخص از یک دیدگاه باید در نظر داشت که میانگین های بلندمدت 200 و 50 روزه شاخص نزدیک هستند و اجازه اصلاح زیاد را نمی دهند. در عین حال خط روند نیز خط معتبری است. به نظر بنده توان خط روند و مقاومت 81500 بیشتر است. بد بین
  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  #آموزش #شاخص مراحل شکلل گیری حباب قیمتی. برای توضیح بیشتر به مقاله اینجانب در سایت سهامدار نیوز مراجعه کنید.
  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  #شاخص کل همان طور که در نمودار زیر مشهود است، میانگین متحرک 50 روزه توسط میانگین متحرک 20 روزه در حال شکسته شدن است. به این ترتیب روند نزولی کوتاه مدت در شاخص تبدیل به روند نزولی میان مدت می شود. شاخص کل برای ادامه یک روند پرقدرت به یک اصلاح خوب نیاز دارد.
  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  #شاخص #آموزش در سال های گذشته، همواره حرکات هیجانی در بازارهای مختلف اعم از بازار بورس، بازار مسکن، دلار و ... مواجه بوده ایم. با توجه به هیجانی بودن این حرکات، پیش بینی آن ها امری دشوار است ولی قدرت یک تحلیل گر در پیش بینی همین افت و خیزها، مشخص می شود. البته بهترین تحلیل گران بازار نیز نمی توانند به درستی تمام حرکات بازار را پیش بینی کنند. ترکیدن حباب قیمتی معمولا قبل از یک رکود اقتصادی اتفاق می افتد و بازار را برای مدت ها به کما فرو می برد. مانند آنچه در شاخص داوجونز در انتهای سال 2007 رخ داد و تا ابتدای سال 2009 نیز ادامه داشت.همچنین در بازار سهام ایران نیز بارها با این پدیده مشاهده شده است. به عنوان مثال در سال 1392 با توجه به خوش بینی بازار در خصوص رشد بیش از پیش، شاهد رشد بی رویه در قیمت های سهام بودیم. عوامل زیادی باعث به وجود آمدن این خوش بینی شده بود. از جمله این عوامل می توان به تغییر دولت در ایران اشاره کرد. تغییر سیاست های دولت چه در بازارهای داخلی و چه در بحث روابط خارجی، می توانست تاثیرات بااهمیتی بر بازار داشته باشد. در کنار تغییرات دولت و سیاست های آن، رشد قیمت دلار در سال گذشته باعث شده بود تا سود بسیاری از شرکت ها رشد کرده و این امر باعث خوش بینی دو چندان نسبت به آینده بازار شده بود. این دو عامل در کنار یکدیگر بازدهی نزدیک به 100 درصدی شاخص کل را در سال 1392 به همراه داشت. نمودار شاخص کل در سال 1392(ماخذ: سایت ره آورد نوین) - حباب قیمتی چیست؟ حباب های قیمتی معمولا بر اثر تغییرات ساختاری در اقتصاد کشورها اتفاق می افتند. حباب ها معمولا محصولات فرعی احساسات و عواطف انسانی هستند. وقتی که حباب ها به اوج قیمتی خود می رسند تقریبا هیچ کس باور ندارد که به زودی شاهد افت های سنگین قیمتی خواهیم بود تا این که یک اتفاق کوچک بهانه های لازم را جهت اصلاح قیمتی می دهد. با یک اصلاح کوچک، شاهد یک توقف اولیه هستیم. هنوز کسی باور ندارد که قیمت ها قرار است ریزش داشته باشد. کاهش قیمت بعدی دیگر اصلاح نیست. ریزش سنگین قیمت هاست که بعضا تا زیر کف قیمتی سهم نیز ادامه پیدا می کند. با شروع افت... نمایش بیشتر
  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  #وبملت #وبصادر نگاهی به بنگاه داری در بانک های ایرانی. مقاله جدیدم در سایت سهامدار نیوز هست. دوستان علاقمند خوشحال میشم از نظراتشون استفاده کنم. اسمم رو با نام مقاله سرچ کنید.
  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  #فاسمین و #فولاد دو سهمی که در روزهای گذشته جهت بررسی معرفی شدند و امروز با صف خرید همراه هستند. روی فاسمین آنطور که باید بررسی نداشته ام. ولی روی فولاد کماکان مثبت هستم. به نظر باید تارگت های نزدیک به 200 تومن را در میان مدت ببیند.
  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  #کیسون در خصوص کیسون گفتم که 190 این دوست ما کف سهم رو بسته. فعلا که با 2و نیم میلیون شکستنش. باید دید میتونه حمایت بیشتر بکنه یا نه؟
  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  به شخصه #دماوند #دماوند را در 7500 و 7600 خریدارم.
  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  #فاذر تارگت برای 10000 ریال و #آکنتور تارگت برای 100.000 ریال می خورد. #کیسون هم تارگت برای 3000 در زمان ورود به فرابورس. کف کیسون روی 190 بسته شده است فعلا. تا بعد چه شود. البته شایعات نیمه معتبر و بعضا معتبر است. خودم که جرات خرید این سهم ها رو در این قیمت ها ندارم.
  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  #فولاد رو زیر نظر بگیرید.
  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  #خبر بررسی تغییرات سهامداران عمده در روز گذشته http://www.sahamyab.com/r/63f3c650
  احسان مهرجو(@ehsanmehrjoo)
  #کیسون دوستی سوال کرده بودن. صحبت از قیمت های 300 تومنی برای ورود به فرابورس در ماه های آینده است.
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت نمادهای زیر برای بازه یک ماهه معاملاتی آتی چیست؟( تاثیر در امتیاز دهی)
#SECTIONS#
#LOGO# #SYMBOL#
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت یک ماهه نماد ##SYMBOL# چیست؟