09:03
  • وضعیت بازار
  • باز
  • شاخص کل
  • ۹۸،۹۴۶.۸۹
   ۲۳.۳۵
  • ارزش بازار
  • ۳،۹۴۶،۷۶۶ میلیارد ریال
  • آخرین معامله
  • ۱۳۹۶/۱۰/۳۰    ۰۹:۰۱

دعوت از دوستان

دعوت از دوستان

doornama

دور نما عضو از ۱۳۹۲/۰۱/۲۷

  دور نما(@doornama)
  خبر منفی این که رقم 600 میلیارد تومان بهره مالکانه معادن تصویب شده است خبر مثبت این که ظاهرا آن 5 درصد که قرار است شرکت های سنگ آهنی از قیمت شمش #فخوز به عنوان بهره بپردازند حذف شده است.
  دور نما(@doornama)
  #شبندر سود 60 تومانی شبندر بدون صندوق توسعه و مالیات بر ارزش افزوده می باشد که هنوز جای رشد را دارد.حاشیه سود شرکت 2.6 می باشد که از بیشتر شرکت های همگروه به جز شتران پایین تر است.شرکت نرخ فروش نفت کوره را که مهمترین محصول شرکت می باشد از نرخ بقیه شرکت ها کمتر در نظر گرفته است.اگر نرخ را مطابق با نرخ ای دیگر شرکت ها بگیرد رقم خوبی نیز از این محل به سود شرکت اضافه خواهد شد. نرخ خرید نفت خام بعد از تخفیف 5 درصدی 100 دلار در نظر گرفته شده که برای دیگر شرکت ها بیش از 103 دلار در هر بشکه می باشد
  دور نما(@doornama)
  #شپنا بودجه منطقی برای سال جاری ارائه کرده است و با افتتاح طرح توسعه با افزایش ظرفیت تولید روبرو و بازهم جای تعدیل دارد.اگر مالیات بر ارزش افزوده شرکت نیز برای سال جاری بازگردد 380 تومان از این محل تعدیل خواهد داشت.فعلا که خبری در این مورد نیست.نتیجه اینکه سود سال جاری شرکت که 488 تومان می باشد قابلیت افزایش تا بیش از 500 تومان را خواهد داشت( بدون مالیات بر ارزش افزوده )
  دور نما(@doornama)
  #پارسان ناو #پارسان با قیمت های امروز شرکت های زیرمجموعه و پس از بازگشایی پالایشگاهی ها به 1125 تومان رسیده است.با این شرایظ قیمت سهم باید بیش از 1000 تومان باشد.با تعدیل شرکت های زیرمجموعه نیز سود هر سهم سال جاری شرکت به بیش از 170 تومان خواهد رسید
  دور نما(@doornama)
  #مارون پتروشیمی لاله در مجمع خود 400 میلیارد تومان تقسیم کرده و مابقی را به حساب انباشته منتقل کرده است.سهم مارون از این تقسیمی 256 میلیارد تومان خواهد بود.این رقم در بودجه مارون 200 میلیارد تومان بوده است بنابراین مارون از این تقسیمی حدودا 56 میلیارد تومان سود کسب خواهد کرد.
  دور نما(@doornama)
  #شکلر شرکت نیروکلر در جهت افزایش سودآوری اقدام به خرید کارخانه ای در شهر یزد نموده است که کارخانه مذکور در جهت تولید محصولات پایین دستی mca و cmc احداث شده است. زمان بهره برداری از خط تولید mca در اردیبهشت ماه سال جاری و خط تولید cmc در سه ماهه چهارم سال جاری می باشد بهره برداری از کارخانه مذکور تأثیر از لحاظ ريالی تأثیر بسزایی در روند سودآوری "شکلر" خواهد گذاشت
  دور نما(@doornama)
  وزارت صنعت، معدن و تجارت در آخرین جلسه کمیته تنظیم بازار محصولات پتروشیمی با صادرات دو میلیون تن محصولات پلیمری در سال 92 موافقت کرده است. در همین حال گمرک هفته گذشته از خارج شدن نام محصول پر طرفدار پتروشیمی "پلی پروپیلن" از لیست سیاه كالاهاي مشمول ممنوعيت صادراتي کشور خبر داده است و اعلام کرد: صادرات این محصول پتروشیمیایی از مبادی مرزی کشور آزاد شده است.
  دور نما(@doornama)
  #شپترو شنیده شده شرکت با تعدیل مثبت روبرو است. همچنین قرار است بلوک این سهم از سوی تامین اجتماعی عرضه شود شنیده ها حکایت از قیمت 1900 تومانی بلوک صحبت به میان است .
  دور نما(@doornama)
  #شبریز شنیده ها حاکی از آن است که سود سال 92 پالایش نفت تبریز بین 350 تا 355 تومان به زودی اعلام خواهد شد که رقمی جالب توجه می باشد.که این سود بدون 6 درصد مالیات بر ارزش افزوده می باشد.
  دور نما(@doornama)
  سازمان بورس روز گذشته جلسه ای را با حضور تمامی مدیران عامل پالایشگاه های حاضر در بورس برگزار کرده است در این جلسه مقرر شد که تمامی پالایشگاه ها اطلاعات خود را به بورس ارایه کنند که پس از کسب اطلاعات لازم ، نماد 6 پالایشگاه فردا سه شنبه بازگشایی خواهد شد .
  دور نما(@doornama)
  صادرات محصولات پتروشیمی ایران آزاد شد معاون وزیر نفت با تشریح ساز و كار جدید صادرات محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های پلیمری ایران، از صادرات 13 میلیارد دلار محصولات پتروشیمی به بازارهای چهار گوشه جهان تا پایان سال 92 خبر داد.
  دور نما(@doornama)
  #کساوه 435 تومان اولین حمایت معتبر سهم می باشد که می تواند به عنوان حدضرر کوتاه مدت نیز در نظر گرفته شود.
  دور نما(@doornama)
  #فارس خوشبینی به تعدیل مثبت شرکت های زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس به ویژه پتروشیمی بندر امام و همچنین عدم تاثیر پذیری زیاد از افزایش نرخ خوراک گازی باعث شده سهم هدف های 1000 تومان را نشانه بگیرد.
  دور نما(@doornama)
  افزایش قیمت روغن با حذف ارز مرجع در حالی از اول اردیبهشت ماه به کارخانه‌ها ابلاغ شد که برخی کارخانه ها روغن هایی را که با ارز مرجع وارد کرده‌اند، بلافلاصله با تغییر قیمت با محاسبه ارز مبادله ای به فروش می رسانند.
  دور نما(@doornama)
  یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص زمان اجرایی شدن افزایش نرخ خوراک شرکت های پتروشیمی گفته است : با توجه به این که در حال حاضر بودجه کشور به صورت سه دوازدهم تدوین شده، بنابراین به طور طبیعی طی سه ماه ابتدایی سال جاری اتفاق خاصی رخ نخواهد داد. حال آنکه بعد از پایان دوره ریاست جمهوری دولت اخیر، در سه ماهه دوم جرییات این طرح در بودجه مشخص می شود تا به طور تقریبی در اواخر شهریور ماه بتوان طرح افزایش نرخ خوراک پتروشیمی ها را نهایی و به مرحله اجرا درآورد.
  دور نما(@doornama)
  در کمیسیون تلفیق مجلس نرخ حامل های انرژی به جز بنزین و گازوئیل و سی ان جی همانند نرخ های سال 91 در نظر گرفته شده است . که برای گروه فلزی و معدنی و سپس گروه پتروشیمی خبر بسیار خوبی است چرا که بسیاری از شرکت های فولادی و معدنی مصرف کننده برق و گاز و آب می باشند.
  دور نما(@doornama)
  #فخوز قرار است بخشی از معدن سنگان به منظور تهیه آسان و به صرفه ی گندله و کنسانتره در اختیار فخوز قرار گیرد که خبر خوبی برای کاهش هزینه تمام شده شرکت خواهد بود
  دور نما(@doornama)
  #ذوب شنیده شده علت اصلی افت سهم از 370 به 270 تومان شایعات بی اساس و جوگیر شدن سهامداران حقیقی بوده است . و این در حالی است که سود سال جاری شرکت 16 تومان می باشد که در خوش بینانه ترین حالت به بیش از 20 تومان و در بدبینانه ترین در همین ارقام خواهد ماند
  دور نما(@doornama)
  دلیل کلی رشد امروز بازار رسیدن قیمت ها به محدوده های حمایتی و به پایان رسیدن تسویه های اعتباری بوده است.اما در گروه ها و صنایع مختلف نیز خبرهای مختلف و مثبتی منتشر شده که معاملات مثبت آنها را نیز در پی داشته است.در پتروشیمی ها خبر افزایش چند برابری نرخ خوراک گازی در خبرهای مختلف تکذیب شد که مهمترین آن را خبرگزاری فارس منتشر کرد و خیال سهامداران این گروه را راحت کرد.
  دور نما(@doornama)
  #کچاد سهم امسال حدود 240 تومان سود دارد. مجمع تا یک ماه دیگر برگزار میشود. که 200 تقسیم می کند. برای سال بعد حدود 300 تومان سود دارد. یعنی خرید در قیمت فعلی با کسر سود تقسیمی مجمع سهم را در p/e واقعی 3.3 قرار می دهد. همچنین سهم باید همین روزها برای تعدیل سود 91 بسته شود.
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت نمادهای زیر برای بازه یک ماهه معاملاتی آتی چیست؟( تاثیر در امتیاز دهی)
#SECTIONS#
#LOGO# #SYMBOL#
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت یک ماهه نماد ##SYMBOL# چیست؟