13:59
  • وضعیت بازار
  • بسته
  • شاخص کل
  • ۸۵،۸۳۱.۸
   ۴۸۷.۹۱
  • ارزش بازار
  • ۳،۳۹۲،۵۱۴ میلیارد ریال
  • آخرین معامله
  • ۱۳۹۶/۰۶/۲۹    ۱۲:۳۸

دعوت از دوستان

دعوت از دوستان

ali1344

محمد امید عضو از ۱۳۹۳/۰۴/۲۶

  محمد امید(@ali1344)
  #خپارس غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در چهل‌ و دومین نشست مشترک رئیس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان رضوی، آمارهای خیره‌کننده و عجیبی در زمینه مقایسه صنایع مختلف ایران از جمله حوزه خودروسازی با دیگر کشورهای جهان اعلام کرده است.شافعی در این نشست که روز جمعه و در سالن همایش اتاق بازرگانی مشهد برگزار شد، اظهار داشت:جهت پیشرفت و خروج از وضعیت فعلی حاکم برای صنایع کشور، دو راه بیشتر برای انتخاب پیش رو نداریم. یا باید روش‌های گذشته که توسعه پایدار را برای ما به ارمغان نیاورده است؛ ادامه دهیم یا راه دیگری را انتخاب کنیم. راه دوم به معنای تغییر بنیادین برای یک شروع جدید و البته دشوار است. باید اول از تحلیل‌های مرسوم دست برداریم و برای اولین بار یک ارزیابی واقع‌بینانه از نقاط قوت‌ و ضعف، فرصت‌ها و تهدیدهای صنعت و تولید کشور ارائه دهیم. انتخاب راهی جدید برای بقای اقتصاد کشور ضروری است و باید آماده باشیم تا روشی جدید و متفاوت را در این حوزه به کار گیریم.وی با اشاره به آمارهای موجود در ارتباط با تعداد پروانه‌ی واحدهای صنعتی و تولیدی و تعداد پروانه‌های در حال ساخت و مقایسه آن‌ها با دیگر کشورها، اذعان داشت:به‌عنوان مثال اگر بخواهیم ایران را با کشورهای دیگری که در این شرایط محدودیت منابع قرار دارند مقایسه کنیم، آمارهای جالبی به دست می‌آید. مثلا در صنعت خودرو ما 49 پروانه خودرو به همراه 32 پروانه در دست ساخت داریم. بدین ترتیب و در مجموع 81 واحد تولید خودرو در کشورمان وجود دارند که در حال شکل‌گیری یا فعالیت هستند. این در حالی است که تعداد واحدهای صنعت خودروسازی در آلمان 12، ایالات متحده آمریکا 29، فرانسه 8، ژاپن 11 و کره جنوبی تنها 5 واحد است.ایران با داشتن ده‌ها برابر واحد تولید خودرو در مقایسه با ژاپن، یک دهم این کشور هم خودرو نمی‌سازد.
  محمد امید(@ali1344)
  #گکوثر -دیروز با بیش از یک میلیون صف خرید بست امروز ببینیم چه خواهد کرد ؟
  محمد امید(@ali1344)
  #گکوثر -دوستانی که می گویند بیایید اوان بخرید لطفا بگویند چطوری؟در این نزدیک یک ماه کمتر از 2 میلیون سهم خرید و فروش شده و هر روز هم اردر های بالای 10 میلیونی داره !حالا این دوست بگوید که چطور میشه از این اوان خرید ؟
  محمد امید(@ali1344)
  @ehsan1987 احسان عزیز باید عرض کنم که طبق تحلیل بورس پرس این سهم در 3ماه اول سال 36% از پیش بینی را محقق کرده .
  محمد امید(@ali1344)
  #گکوثر -یکی از نکاتی که در خرید و یا فروش سهم باید توجه کرد تعداد خریدار و فروشنده است در اکثریت موارد هرگاه تعداد خریدار کم باشد و فروشنده زیاد رشد سهم را بدنبال خواهد داشت و بر عکس اگر تعداد خریدار بیشتر از فروشنده باشد معمولا کاهش قیمت را خواهد داشت البته این100% نیست ولی در اکثریت موارد درست است .
  محمد امید(@ali1344)
  #گکوثر -طبق گزارش بورس پرس ارزش دارایی های گکوثر 20506ریال برآورد شده ولی برطبق سود تقسیمی 5431 ریال برآورد شده .این را در نظر داشته باشید که سود این سهم در چند سال اخیر همواره سیر صعودی داشته واین برای سرمایه گذاران بلند مدت بسار ارزشمند است .
  محمد امید(@ali1344)
  #گکوثر -ملت ما ملت قانعی هست به یارانه 46500 که راضی است 17000 تومن که اینجا الهی براشون بده برکت .فعلا که به ثبات رسیده دوستانی که فروختند مبارکشون ما هم منتظر می مانیم تا روز های آینده .
  محمد امید(@ali1344)
  #گکوثر -دوستانی که میخواهند اطلاعات نسبتا کاملی از این سهم داشته باشند میتوانند به این آدرس مراجعه کنند .http://boursepress.ir/news/58056/
  محمد امید(@ali1344)
  #گکوثر -عرضه اولیه برکت که با قیمت بالاتر از ارزش واقعی بازار عرضه شد و در اولین روز بعد از عرضه به صف فروش و ریزش رسید خاطره بدی در همه سهامداران بجا گذاشت .گکوثر نمیتواند مثل اوان باشد که تا امروز به بیش از دو برابر عرضه رسیده ولی امید وارم حد اقل 20% تا 30% را نصیب سهامدارانش کند .
  محمد امید(@ali1344)
  #گکوثر -به همه حداکثر 293 سهم دادند .البته نسبت به P/E سهم گران است ولی نسبت به دارایی هایش خوب است .
  محمد امید(@ali1344)
  #خپارس -با وجود حجم و ارزش پایین معاملات شاخص را بالا میکشند که مثلا نشان دهند بورس در حال رشد است از تابستان سال گذشته تا امروز همه کارشناسان از آینده خوب خودروییها سخن ها میگفتند .البته با توجه به سرمایه گذاری های جدید و رشد تولید و حضور فرانسویها باید هم خوشبین می بود ولی تا امروز جریان کاملا بر عکس شده یعنی در یک سال گذشته خودروییها همه ریزش داشتند .این هم ناشی از زیان های هنگفت سال های تحریم و گذشته است . نباید امید به این اقتصاد در کل و بازار بورس سراسر حقه و ریا داشت .من هیچ امیدی به آینده بورس برای خرده سهامدارانی چون خودم ندارم و ماندم که با ضرر هنگفتی که در مجوع 3 سال اخیر داشتم چه کنم ؟
  محمد امید(@ali1344)
  #خساپا -اعتراض چند تا خرده سهامدار به هیچ جا نمیرسه تا حقوقی ها و گنده های سهم نخواهند آنچه خواست ماست اتفاق نخواهد افتاد .البته بالاخره منتظر رشد خودرویی ها باشید دیر شدن داره .با توجه به سرمایه گذاری های فرانسوی ها در دو خودروساز بزرگ کشور و رشد تولید و فروش و مدل های جدید که در راهند حتما رشد شارپی در انتظار خودرویی ها است ولی شرایط کل اقتصاد و خواست دولت فعلا مانع است .
  محمد امید(@ali1344)
  #ثنظام - حقوقی مانع رشد سهم .!؟.
  محمد امید(@ali1344)
  #خپارس -تا وقتی که سپرده گذاری با 26% تضمینی در بانک ها هست امکان کوچ سپرده ها از بانک به بورس بسیار پایین است .مسکن هم با این قیمت های بالا ودرآمد پایین طبقه متوسط و میلیون ها آپارتمان خالی منتظر فروش همچنان در رکود خواهد بود .دست دولت هم برای پروژه های عمرانی کلان در کشور محدود است .خودرویی ها بر خلاف پیش بینی ها هنوز در جا میزنند با اینکه اکثر گروه های بورسی رشد های خوبی داشتند .باید منتظر رشد خودرویی ها باشیم تا کی نمیدانم !
  محمد امید(@ali1344)
  #خگستر -حقوقی مانع بزرگ این سهم است ایران خودرو با 74% سهم تنها بازیگر این نماد است و هر طور دلخواهش باشد سهم را جهت میدهد .
  محمد امید(@ali1344)
  #شاوان -یعنی همه پالایشگاه ها یکجا سود با اهمیت شناسایی کردند ؟و فله ای و درهم رشد خواهند کرد ؟
  محمد امید(@ali1344)
  #شاوان -اینکه یهو همه پالایشی ها به تعدیل مثبت برسند و کسی از قبل از حساب کتاب هایشان باخبر نباشد .......!!!!!!!؟
  محمد امید(@ali1344)
  #خگستر -در گزارش اخیر سود 292 ریال سال 94 به 685 ریال در سال 95 افزایش یافته و انباشته 4297 میلیارد ریالی به 5266 میلیارد ریال افزایش یافته .کمتر سهمی را با این افزایش سود و دارای انباشته بالا میتوان یافت.یعنی به ازای هر سهم انباشته 4000 ریالی !؟
  محمد امید(@ali1344)
  #کروی -آنچه مسلم هست حقوقی مانع رشد سهم میشه چرا؟
  محمد امید(@ali1344)
  #خساپا -خساپا در آخرین گزارش مالی افزایش 63% پیش بینی سود را داشته وبه همین دلیل بسته شده وغیر ممکن است سهمی با این تعدیل مثبت منفی باز شود و مطمئن با مثبت خیلی خوب باز خواهد شد .تنها در صورتی این محق نخواهد شد که صورت مالی شرکت به این عظمت درست نباشه که این هم با توجه به افزایش تولید فروش و سرمایه گذاری بعید است .
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت نمادهای زیر برای بازه یک ماهه معاملاتی آتی چیست؟( تاثیر در امتیاز دهی)
#SECTIONS#
#LOGO# #SYMBOL#
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت یک ماهه نماد ##SYMBOL# چیست؟