09:11
  • وضعیت بازار
  • باز
  • شاخص کل
  • ۷۷،۷۴۰.۴
   ۴۲.۱۹
  • ارزش بازار
  • ۳،۲۵۹،۹۳۲ میلیارد ریال
  • آخرین معامله
  • ۱۳۹۵/۱۲/۰۳    ۰۹:۱۰

دعوت از دوستان

دعوت از دوستان

ali1344

محمد امین عضو از ۱۳۹۳/۰۴/۲۶

  محمد امین(@ali1344)
  #برکت - چون برکت دارای پیشینه تکنیکال نیست و نمیتوان به سابقه آن نگاه کرد و روندش را حدس زد پس باید با تجربه خود و دیگران روی آن نظر داد .اگر بنا را بر عدم دخالت حقوقی قرار دهیم برکت هنوز ریزش خواهد داشت تا محدوده 1800 ولی اگر حقوقی بخواهد میتواند جلوی ریزش را بگیرد و مثبت کند .
  محمد امین(@ali1344)
  #برکت -دلیل رشد یا نزول بسیاری از نماد ها خواست حقوقی ها و نوسان گیران گردن کلفت است .مثلا مرقام در روز های اخیر صف خرید داشته و 40% صعود کرده در حالی که P/E آن 24 میباشد و هیچ دلیل واضحی هم برای رشد بیان نمیشود در مقابل همگروه آن رکیش دارای P/E بسیار بهتری نسبت به مرقام است یعنی 6.7 .حال چرا مرقام چهار نعل میتازد و رکیش نم نم گام برمی دارد؟
  محمد امین(@ali1344)
  #مرقام -دلیل رشد 40% اخیر مرقام چیست؟یاد آور شوم که مرقام دارای P/E 24.31 وهمگروهش رکیش دارای P/E 6.76 میباشند .مرقام روزهای اخیر صف خرید بوده ولی رکیش نیست !
  محمد امین(@ali1344)
  #سمگا -نظر دادن مشکل است نمودار ها حرکتی را نشان میدهند ولی عرضه حقوقی و سایه سنگین حق تقدم ها بر سر سمگا هست .
  محمد امین(@ali1344)
  #برکت -هیچ دلیل واضحی برای رشد سهم وجود ندارد .سهم هایی مثل برکت که دارای بیش از 20 زیر گروه هستند مشکل رشد قابل توجه داشته باشندمگر در شرایط رشد فله ای بازار .برای رشد برکت باید برآورد مجموعه زیر گروه مثبت باشه واین بعید نیست ولی سخته .ممکنه چند زیر مجموعه مثبت باشه ولی در عوض چند تای دیگه منفی که در مجموع نتواند رشد داشته باشه .میشود برکت را با شرکت های چند رشته ای و سرمایه گذاری مقایسه کرد... نمایش بیشتر
  محمد امین(@ali1344)
  #برکت -فعلا حقوقی قصد حمایت و تثبیت قیمت در محدوده 2200 را دارد تا سهم به تعادل برسد تا بعد تعدیل مثبت انشاالله داشته باشه.
  محمد امین(@ali1344)
  #برکت -بزرگترین مشکل ما ایرانیها این است که نظرات دیگران را تحمل نمیکنیم !اینجا تریبون آزاد برای بورس است هرکس میتواند نظر دهد .قرار نیست ما به همه نظرات توجه کنیم و جواب دهیم ما باید اینقدر قوی باشیم که با یک جمله دیگران تغییر نکنیم شاید کسی سهم داشته باشه ولی نظرش درست نباشه و بر عکس شاید کسی سهم نداشته باشه ولی نظرش درست باشه !ما همه نظرات را میبینیم و با عقل خود ( نه با احساس) می... نمایش بیشتر
  محمد امین(@ali1344)
  #برکت -من هم بر این باورم که اگر در قیمت 1800 عرضه میشد میتوانست 20% سود به خریدارانش بدهد و در محدوده 2200 مقاومت میکرد که برعکس شد و 2420 عرضه شد و حالا محدوده 2200 است .در این عرضه فریب کارانه مسئولین بورس و خصوصا ناظر بیشترین همکاری را با سهامدار اصلی برکت جهت خالی کردن جیب خرده سهامدارن آماتور انجام دادند انشاالله اجرش را ببینند .
  محمد امین(@ali1344)
  @babakgmr -تشکر از راهنمایی تان ولی من در کوتاه مدت برکت را مثبت نمیدانم ولی در بلند مدت سود خوبی خواهد داشت .
  محمد امین(@ali1344)
  #برکت -با وجود مثبت بودن بازار که تا این لحظه 420 واحد رشد داشته برکت باز روند منفی داره و این جای سئوال و نگرانی است؟
  محمد امین(@ali1344)
  #برکت -حقوقی با حمایت همه جانبه در محدوده 2220 هست و سعی در تثبیت این قیمت داره تا سهامداران را قانع به خرید در این قیمت کند ولی تا امروز به علت نداشتن سود معقول عرضه اولیه برای خریداران جذایتی برای آنان نداره .تا امروز بیش از 220 میلیون از عرضه اولیه توسط خریداران فروخته شده و در کوتاه مدت امیدی برای رشد نمیتوان داشت .
  محمد امین(@ali1344)
  #شلعاب =به نقل از رهنمون سرمایه= مراقب شلعاب باشید. سهم پیش بینی سودش را با لحاظ درامد غیر عملیاتی ناشی از فروش زمین مبلغ 521 ریال برای هر سهم اعلام کرده در حالیکه شرکت از نظر عملیاتی طی 9 ماه مبلغ 176 ریال زیان برای هر سهم شناسایی کرده است. شرکت تاکید دارد که پیش بینی سود خالص به مبلغ 52120میلیون ریال با لحاظ درامد غیر عملیاتی فروش زمین به مبلغ 70میلیارد ریال پیش بینی شده و در حال حاضر در حال... نمایش بیشتر
  محمد امین(@ali1344)
  #برکت -فعلا هدف حقوقی تثبیت در محدوده 2270 است تا بعد ؟
  محمد امین(@ali1344)
  #برکت تا زمانی که بیشتر سهم توسط حقوقی جمع بشه نمیشه برای رشد امیدوار بود البته همین حقوقی میتونه قیمت را به 5% مثبت برسونه ولی نمیکنه ؟
  محمد امین(@ali1344)
  #برکت -در عرضه های اولیه وقتی دونه دونه و به مثقال به حقیقی ها میدهند مثل 154 سهم غگلپا یعنی اینکه سهم سود خواهد داشت ولی وقتی فله ای مثل 20000 سهم برکت به حقیقی عرضه میکنند یعنی سود بی سود حداقل به این زودی !
  محمد امین(@ali1344)
  #برکت -حقوقی روز عرضه 340 میلیون سهم متوسط 240 تومن عرضه کرد و در این چند روز متوسط 10 تومن زیر قیمت عرضه جمع کرد یعنی 3میلیارد و 400 میلیون به جیب زد !مبارک سهامداران یا مبارک حقوقی !
  محمد امین(@ali1344)
  #برکت -کمی باید در محدوده قیمت سهام نماد های بورس تهران دقیق شویم و ببینیم که قیمت یک سهم بر چه اساسی تعیین میشه ؟اکثریت نماد های بورس بر پایه ناو یعنی برآورد ارزش ذاتی دارایی های سهم در حال حاضر قیمت میخورد و معمولا قیمت یک سهم در محدوده 70% ارزش ذاتی آن است .در نماد برکت بر آورد ناو دشوار است چون برکت 20 زیر مجموعه دارد .مثلا ممکن است این نماد صاحب زمینی باشد که در قیمت گذاری برای ناو... نمایش بیشتر
  محمد امین(@ali1344)
  #برکت =اینکه تا کجا ریزش خواهد داشت خدا میداند و حقوقی !ولی برای خریدن کی مناسب است ؟ اگر مبنا را ناو سهم در نظر بگیریم بهترین زمان برای خرید محدوه زیر 1800 ریال است .ولی از بازی های بازار و حقوقی نباید غافل شد.
  محمد امین(@ali1344)
  #برکت =این درست است که اکثریت معامله گران در بورس آماتور و فاقد اطلاعات کافی برای این کار هستند ولی یک اصل در تجارت است که وقتی کالایت یا سهامت دچار افت قیمت میشود بتونی فورا بفروشی ودر پایین ترین قیمت دوباره بخری .این از اصول اولیه بورس است .پس دوستان ایراد نگیرند که چرا خرید ی و چرا زود فروختی !
  محمد امین(@ali1344)
  #برکت -در شرایط معمول با این ناو و EPS قیمت برکت( باتوجه به متوسط قیمت نماد ها بورس نسبت به ناوشان) بالاست مگر اینکه خبر های مثبتی در سهم وجود داشته باشه که باعث رشد قیمت شود ویا حقوقی 90% این سهم انگیزه ای برای بالا بردن قیمت داشته باشه .
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت نمادهای زیر برای بازه یک ماهه معاملاتی آتی چیست؟( تاثیر در امتیاز دهی)
#SECTIONS#
#LOGO# #SYMBOL#
پیش بینی شما در مورد روند تغییرات قیمت یک ماهه نماد ##SYMBOL# چیست؟